Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KİA GT LİNE İSTANBUL AUTOSHOWDA

Koreli Kia'nın Türkiye temsilcisi Çelik Motor, İstanbul Autoshow'da cee'd GT-Line modelini sergileyecek. cee'd ailesinin pe...

Koreli Kia'nın Türkiye temsilcisi Çelik Motor, İstanbul Autoshow'da cee'd GT-Line modelini sergileyecek. cee'd ailesinin performans versiyonunu Amerikalı ünlü Victoria Secret mankeni Erin Heatherten tanıtacak 

KIa, bu yıl 15'inci kez düzenlenecek İstanbul Autoshow Fuarı'nda heyecan yaratacak yenilik ve sürprizler planlıyor. Markanın yeni ve yenilenen modellerinin sergileneceği stant, 21 Mayıs'taki VIP gününde ünlü bir yabancı konuğu da ağırladı. 

Amerikalı ünlü Victoria's Secret mankeni Erin Heatherten, Kia cee'd GT-Line'ın tanıtımını gerçekleştirecek. Amerika doğumlu 26 yaşındaki modelin tanıtacağı yeni GT-Line, cee'd ailesinin çok yönlülüğünü, yüksek performansla buluşturuyor. 17 inçlik yeni tasarım jantları, çift egzoz çıkışıyla spor görünümü pekişen cee'd GT-Line, iç mekanında gri dikişli siyah döşemeler, GT-Line logoları, deri direksiyon simidi ve alüminyum pedal setiyle dikkat çekiyor. 
Yeni cee'd GT-Line ile birlikte ilk kez sunulan Kia'nın 1.0 lt T-GDI motoru da, İstanbul Autoshow'da ses getirecek. Düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine karşın, güçlü performans sunabilen 3 silindirli yepyeni 1.0 lt T-GDI motor, 120 bg gücünde ve 172 Nm tork üretiyor. 1.0 lt motorlu cee'd GT-Line, 6 ileri manuel vites kutusunun yanı sıra standart olarak 'Start&Stop' sistemine sahip. 

Kia standında yeni modellerin yanı sıra farklı dijital uygulamalar da olacak. 'Drive to Adventure' (Maceraya Sürüş) adlı uygulamayla, sergilenen araçların yanına konumlandırılacak yeni Sorento'ya binen ziyaretçiler, Oculus gözlükle birlikte aracı dijital ortamda kullanacak ancak gerçek hayattamış hissini yaşayacak. 

Söz konusu düzenek, kullanıcıya yol sarsıntılarından, direksiyon ve vitese müdahale gibi birçok manuel detaylara kadar ayrıntılı bir test imkanı sunacak. 'Follow the Tiger' uygulaması ise ziyaretçilerin hayal dünyasına hitap edecek. Dijital sergileme alanında konumlandırılacak büyük bir kürenin içine giren ziyaretçiler, hareket edip 360 derece yürüyüşünü yaparken Oculus gözlüklerle geleceğin dünyasına adım atacaklar. 

'Hologram Box', Kia'nın renk katan bir başka uygulaması olacak. Yeni Sorento'nun önüne konumlandırılacak bir kutu içerisinde araç, hologram olarak 360 derece görüntülenebilecek. Holograma doğru el hareketleri yaparak araçla etkileşim mümkün olabilecek, çeşitli özellikler bu dijital platformda tanıtılabilecek.Sabah