Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FIAT AEGEA KASIMDA SATIŞTA

Fiat’ın yeni kompakt sedanı, Aegea proje ismiyle, İstanbul Autoshow 2015 kapsamında görücüye çıkarak tüm dünyaya aynı anda tanıtıldı. Sedan...

Fiat’ın yeni kompakt sedanı, Aegea proje ismiyle, İstanbul Autoshow 2015 kapsamında görücüye çıkarak tüm dünyaya aynı anda tanıtıldı. Sedan gövdeyle geliştirilen bu yepyeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz dolduruyor. 

Projenin ismi, Türkiye’yi batıya bağlayan Ege Denizi’ne atıfta bulunuyor ve FCA yani Fiat Chrysler Automobiles tarafından stratejik olarak her zaman büyük önem taşıyan Türkiye’ye bir övgü niteliği taşıyor. FCA Stil Merkezi tarafından tasarlanan ve Tofaş Ar-Ge ile birlikte geliştirilen yeni kompakt sedan, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek. 
Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni Fiat kompakt sedan, EMEA bölgesindeki 40 ülkede de satışa sunulacak. Aegea, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz dolduruyor. Yeni kompakt sedan, EMEA bölgesinde varlığını güçlendirmek isteyen Fiat için anahtar niteliğinde stratejik bir rol üstleniyor. 

Otomobilin konforu, geniş bagaj hacmi, motor gamı ve etkileyici stili sayesinde Fiat, Türkiye’de kompakt sedan sınıfındaki iddiasını daha da artıracak. Yeni Fiat Aegea projesi, geniş iç hacim ve uyumlu çizgileri bir araya getirerek güzellik ve fonksiyonelliğin kusursuz birleşimini ortaya koyuyor. 

Yeni modelin 4.5 metrelik uzunluğu, 178 santim genişliği, 148 santim yüksekliği ve 264 santimlik aks aralığı aracın iç genişliği hakında fikir veriyor. Tüm bu boyutlar beş yetişkini konforla ağırlayabilen yaşam alanı ve 510 litreyi aşan bagaj hacmini aynı çatı altında buluşturuyor. 

Yeni Fiat Aegea projesi, dayanıklı, yakıt tüketimi bakımından tutumlu ve yüksek performanslı motor seçenekleri ile donatılacak. 95-120 HP arasında güce sahip, hem manuel hem de otomatik şanzımanla tercih edilebilecek iki Multijet II turbo dizel ve iki benzinli motor, yeni sedanının kaputu altında görev yapacak. 

Özellikle dizel motor seçenekleri 100 km’de ortalama 4.0 litrenin altında yakıt tüketimiyle son derece tutumlu olduklarını ispatlıyor. Yeni model, hem sürücünün hem de yolcuların hayatını kolaylaştıran sayısız yaratıcı çözüme sahip olmasıyla daha yollara çıkmadan dikkat çekmeyi başarıyor. 

5 inç renkli dokunmatik ekrana sahip Uconnect multimedia sistemi; bluetooth bağlantısı, müzik çalar, metin okuma ve ses tanıma özelliklerinin yanı sıra, iPod uyumlu AUX-USB portları ve direksiyondan kontrol özelliklerini sunuyor.