Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CHEVROLET CAMARO 6.NESİL GÜNYÜZÜNE ÇIKTI

Chevrolet Camaro, uzun bir aradan sonra altıncı nesliyle karşımızda. Dış tasarımda radikal bir değişime uğramayan otomobil, eski Zeta platf...

Chevrolet Camaro, uzun bir aradan sonra altıncı nesliyle karşımızda. Dış tasarımda radikal bir değişime uğramayan otomobil, eski Zeta platformundan Alpha platformuna geçtiği için 90 kg daha hafiflemiş. 


6 cm kadar da kısalan Camaro’nun bu haliyle artık Avrupalı rakiplerine daha yakın bir görünüm sergiliyor. Camaro’nun kabini de tüm bu değişim rüzgarından nasibini almış ve yerini daha modern bir yaşam alanına bırakmış. 

8 inçlik multimedya ekranı orta konsoldaki yerini alırken, havalandırma çıkışları da ilginç bir şekilde vites kolunun önünde konumlandırılmış. Direksiyon simidi daha karakteristik bir tasarıma sahipken iç mekânda 24 ayrı renk seçeneğine imkân veren ambiyans aydınlatması kullanılmış. 
Otomobilin motor seçenekleri de günümüz şartlarına uygun olacak şekilde yenilenmiş. Yeni baz motor 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli ve 270 HP güç ve 400 Nm tork üretiyor ve direkt olarak 2.3 litrelik EcoBoost motora sahip Ford Mustang’i gözüne kestiriyor. 2.0 lt’lik Camaro’nun 0-100 km/s hızlanması 6.0 sn’nin altında. 
3.6 litrelik motor seçeneği 335 HP gücündeyken, Camaro SS versiyonunda görev alacak direkt enjeksiyonla 6.2 litrelik V8 motorsa 455 HP güce ve 617 Nm torka sahip. Bu versiyon, şimdiye kadar üretilen en güçlü SS modeli de olacak. Camaro’da sekiz ileri otomatik şanzımana ve sürekli olarak yol durumunu analiz eden ve adapte olan Magnetic Ride şasi kontrol sistemine de yer verileceği açıklanıyor.Automagg
-->