Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUTOSHOWDA 4 GÜNDE 10 BİN ARAÇ SATILDI

Fiyatları 100 bin Euro’dan (286 bin TL) başlayıp 675 bin Euro’ya (1 milyar 930 milyon TL) çıkan Jaguar, Porsche, Aston Martin, Ferrari, Mas...

Fiyatları 100 bin Euro’dan (286 bin TL) başlayıp 675 bin Euro’ya (1 milyar 930 milyon TL) çıkan Jaguar, Porsche, Aston Martin, Ferrari, Maserati, Lexus, BMW, Audi, Jeep ve Land Rover gibi lüks markaların modelleri ilk 4 günde adeta kapış kapış satıldı. 

Fuar, Bursa’daki eylemlerle morali bozulan otomotiv sektörüne önemli bir hareket getirdi. 2.5 yıllık aranın ardından bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Autoshow fuarında, otomobiller adeta kapış kapış satılıyor. 

Bursa’daki eylemlerle sıkıntılı günler yaşayan otomotiv sektörüne tam bir moral olan fuarda hemen hemen her marka sıcak satış yapıp, talepleri toplarken, özellikle lüks araçlara olan yoğun ilgi dikkat çekiyor. 
Fuarın ilk 4 gününde 3 adet Aston Martin, 2 adet Lexus, 90 Audi, 89 BMW, 7 Jaguar, 6 Porsche, 14 Land Rover, 4 Jeep, 1 Ferrari ve 1 Maserati satılırken, diğer lüks markalar için de yoğun talep vardı. Pazar günü dahil edildiğinde fuarda gerçekleşen sıcak satışın 10 bin adedi aştığı belirtiliyor. Böylece bu yılın 4 ayında yüzde 57 büyüyerek tüm zamanların rekor satışına ulaşan otomotiv sektörü fuarla birlikte bu ivmeyi devam ettirdi. 

KADIN İLGİSİNDE BÜYÜK SIÇRAMA 
 İstanbul Autoshow fuarının düzenlendiği TÜYAP’ın İcra Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Ersözlü, 2012’deki fuarla karşılaştırıldığında ilk 4 günde ziyaretçi sayısında rekor kırıldığını belirterek, “Basın ve VIP günü dahil 4 günde 225 bin kişi fuarı ziyaret etti.

2.5 yıl önceki fuarda bu sayı 200 bine ulaşmamıştı. Özellikle haftasonu uzun kuyruklar oluştu. Kapılarda oldukça zorlandık” dedi. Ersözlü, bu yıl kadın katılımcıların sayısında da büyük bir artış olduğunu belirterek, “2012 yılında toplam ziyaretçilerin yüzde 13’ü kadınlardan oluşurken, bu yıl bu oran yüzde 23’e yükseldi. 

Yani otomobil alırken karar verici olan kadınlarda bu sene fuara akın ediyor” dedi. Ersözlü en büyük sıkıntılarının ise kalpazanlar olduğunu belirterek, “Sahte bilet basanlar bunları fuar önünde satıyor. Bunlarla mücadele ediyoruz” dedi.Hürriyet