Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

3.NESİL SKODA SUPERB İSTANBUL AUTOSHOW OTOMOBIL SEVERLERLE BULUŞTU

Skoda‘nın mükemmeliyetçilik anlayışının yeni simgesi olarak kabul edilen ve markanın “amiral gemisi” olan üçüncü nesil Superb, Türkiye’deki...

Skoda‘nın mükemmeliyetçilik anlayışının yeni simgesi olarak kabul edilen ve markanın “amiral gemisi” olan üçüncü nesil Superb, Türkiye’deki otomobil severler ile ilk kez İstanbul Autoshow 2015 fuarında buluştu. 


Skoda standında ayrıca markanın tamamen yenilenen ve kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan dinamik modeli Fabia ve ilk kez tanıtımı yapılan Fabia Combi de yerini aldı. 

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, fuarda yaptığı açıklamada “Skoda’nın 2012’den bu yana her 6 ayda bir yeni veya yenilenmiş model çıkarma sözünü tutarak değişim sürecini kesintiye uğratmadığını“ belirterek “Bu sayede Skoda markasının Türkiye’de satılan model yelpazesinin neredeyse tamamı yenilendi. 

Bunun ödülünü ise markamıza sürekli artan ilgiyle ve satışlarımızla alıyoruz. Yenilenmenin en büyük adımı olarak her açıdan fark yaratacak Superb ve dinamik tasarımlı Fabia öne çıkan modellerimiz. 2015 hedeflerimizi onlarla birlikte 16 bin 500 adede ve hatta daha yukarıya çekebiliriz. 

Kısa bir süre önce satışına başlanan yeni nesil Fabia ve Ağustos’ta Türkiye yollarına çıkacak Superb markamıza dinamizm katarak yeni müşterilerle de tanışmamıza vesile olacak“ dedi. Skoda markasının yenilenme sürecinden söz eden Senyücel, “2012’den bu yana başlayan yenilenme sürecinde sadece modellerimizi yenilemekle kalmayıp, Yetkili Satıcılarımızın çehresini ve markamızın kurumsal kimliğini de hızlı bir şekilde değiştirmeye başladık. 

İlk 6 ayın sonunda 21 adet Yetkili Satıcı’mız yeni konsepte geçmiş olacak. 2016’nın başında ise dünyada kurumsal kimlik yapılanmasını tamamlayan ilk 3 ülke arasında olmayı hedefliyoruz“ diye konuştu. Yeni Skoda Superb: Sınıfında Çığır Açıyor Ağustos ayından itibaren Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak üçüncü nesil Skoda Superb, markanın değişen yüzünün en önemli göstergelerinden biri olarak kabul ediliyor. 

Skoda mühendislerinin büyük titizlikle geliştirdiği Yeni Superb, mükemmel tasarımı, ince detayları, rakipsiz iç mekan genişliği ve teknolojik donanımlarıyla sınıfında yeni bir çığır açmaya ve daha üst basamakları tırmanmaya hazırlanıyor. 
 Lüks ve Ferah İç Mekan Yeni Superb, modelin geçmiş nesillerine de damgasını vuran “genişlik“ kavramını bir üst noktaya taşıyarak, adeta “kendi sınıfını“ yaratıyor. 4861 mm (+28 mm) uzunluğa, 2841 mm (+80 mm) dingil mesafesine sahip Superb’in yüksekliği de, eskisine göre 6 mm artışla 1468 mm’ye çıkarıldı. Yeni Superb, 1864 mm (+47 mm) ile aynı zamanda sınıfının “en geniş” otomobili oldu. 

Yeni nesil Superb Türkiye’de ağırlıklı olarak 1.4 lt TSI (125 ve 150 PS) benzinli motorların yanı sıra 1.6 lt (120 PS) dizel motor seçenekleriyle satılacak. Daha fazla performans isteyen kullanıcılar için 2.0 lt TDI (190 PS) dizel motor hem önden çekişli hem de 4x4 çekiş seçeneği ile sunulacak. DSG çift kavramalı otomatik vites kutusu seçeneğinin de yanında, tüm motorlarda Start-Stop ve enerji geri kazanımı sistemleri de yer alacak.

Yeni Superb, motor seçeneklerine bağlı olarak önceki nesline göre yüzde 30’lara varan oranlarda daha az yakıt tüketiyor. Skoda Fabia ile Heyecan Yaratan Deneyim Markaya dinamizm katacak şekilde baştan aşağı yeniden yaratılan üçüncü nesil Fabia da, İstanbul Autoshow 2015’teki Skoda standında yerini aldı. 

Tasarım ve geliştirme aşamalarında Skoda’nın motorsporları deneyiminden de yararlanılan Yeni Fabia, önceki neslinden 8 mm kısa olmasına karşın, akıllı yerleşim ve artan dingil mesafesiyle içeride daha geniş alan sunmayı başarıyor. Yeni Fabia’nın yükleme alanı, 305 litreyle dikkat çekiyor.

Fabia, önceki nesle oranla yüzde 17’ye varan oranlarda daha fazla verimliliğe sahip. Tamamı yeni üç benzinli ve bir dizel motor seçeneğine sahip Fabia, Start-Stop ve fren enerjisi geri kazanım sistemleriyle hayli tutumlu.

 1.0 MPI (75 PS), 1.2 lt TSI (90 PS ve 110 PS) benzinli motor seçenekleri dikkat çekerken, dizel motor seçeneği ise 90 PS gücü, ve 3.4 litrelik ortalama yakıt tüketimiyle öne çıkan 1.4 TDI’dan oluşuyor. Motor seçeneklerine göre manuel veya DSG çift kavramalı otomatik vites kutusu tercih edilebiliyor. 

Skoda standında Superb, Fabia, Fabia Combi modellerinin yanı sıra Fabia Monte Carlo ve Yeti Monte Carlo versiyonları, daha maceracı tarza sahip Octavia Scout da dikkat çekti.