Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ VOLKSWAGEN TRANSPOERTER GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

VW'nin ticari araçları arasında tam anlamıyla bir lokomotif görevi üstlenen Transporter, altıncı nesliyle gün yüzüne çıktı.  195...

VW'nin ticari araçları arasında tam anlamıyla bir lokomotif görevi üstlenen Transporter, altıncı nesliyle gün yüzüne çıktı. 

1950 yılında ilk jenerasyonu tanıtılan Transporter'ın beşinci nesli ise 2003 yılında gün yüzüne çıkmış ve 2009 yılında kapsamlı bir makyaj operasyonundan geçmişti. 

Transporter T6'nın yeni ızgarası, köşeli farları ve geniş hava girişleriyle yepyeni bir yüze kavuştuğu görülüyor. Arka tarafta ise yuvarlak çamurluklar, karakteristik çizgiler ve üzerinde spoyler'a yer verilen yeni bir bagaj kapağı dikkat çekiyor. 

Genel hatlarıyla bir önceki nesline benzerlik gösteren modeldeki asıl değişim ise iç mekanda yaşanmış. Daha yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığı Transporter T6'da yeni gösterge paneli, metalik aksan ve 6.33 inç'lik bir ekranla sunulan ileri teknoloji bilgi-eğlence sistemine yer veriliyor. 
Bu sistem, sürücü ve yolcunun el hareketlerini sensörler yardımıyla saptayıp multimedya ekranını kapatıp, açabiliyor. Ayrıca sürücü, bu sensörler yardımıyla, müzik listesine göz atabiliyor, hatta isterse kütüphanesine müzikleri ekleyip, çıkarabiliyor. Yeni Transporter'ın kaputunun altındaki 2.0 litrelik TDI motor ise daha uzun ömürlü ve sağlam olması için yeniden tasarlanmış. 

Euro 6 normlarını karşılayan 2.0 litrelik TDI motora ek olarak, 84 HP, 102 HP, 150 HP ve 204 HP gücünde turbo beslemeli dizel motorlar da Yeni Transporter'da görev alacak. Transporter T6'da adaptif hız sabitleyici, şehir içi acil franleme sistemi ve ayarlanabilir amortisör sistemi sunuluyor.Sabah

Hiç yorum yok