Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ PEUGEOT 308 DÜŞÜK KARBON KAHRAMANI ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Peugeot Türkiye, sürdürülebilirlik alanında markalaşmış, üst düzey devlet yetkililerinin, akademisyenlerin, özel sektörden firmaların katkı...

Peugeot Türkiye, sürdürülebilirlik alanında markalaşmış, üst düzey devlet yetkililerinin, akademisyenlerin, özel sektörden firmaların katkılarıyla düzenlenen II. Karbon Zirvesi kapsamında ortak bir amaç etrafında buluştu. 

Sınıf lideri çevreci BlueHDi motor teknolojisi ile 92g/km karbondioksit emisyon değerlerine ulaşan Yeni Peugeot 308 "Düşük Karbon Kahramanı" ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen II. İstanbul Karbon Zirvesi’nin destekçilerinden Peugeot Türkiye, BlueHDi teknolojisi ile sınıfının en çevreci otomobilini tüketicilerin beğenisine sundu. 

Geliştirdiği teknolojilerde ve ürettiği araçlarda çevre duyarlılığındaki hassasiyetini net bir şekilde ortaya koyan Peugeot, 308 dizel tam otomatik modelinde sınıfının en çevreci teknolojisi olan BlueHDi motoru ile 92g/km karbondioksit emisyon değerlerine ulaştı. Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Akın, çevre bilinci ve duyarlılığı yüksek kurum ve kuruluşların daha çevreci bir gelecek adına aynı çatı altında buluştuğu II. Karbon Zirvesi’nde mükemmellik değerlerini katılımcılarla paylaştı. 

 Sınıfının en etkin ‘kirlilik önleme’ teknolojilerine sahip araçlarını üretirken sürüş keyfi, üst düzey performans ve düşük yakıt tüketimi gibi değerlerden taviz vermediklerinin de altını çizen Mehmet Akın, şöyle devam etti: “Yeni Peugeot 308 BlueHDi modeli ile segmentinde en düşük karbon salınımına ve şehir dışında 3,3lt/100km ile yine sınıfının en düşük yakıt tüketimine ulaşarak sınıfının standartlarını yeniden belirledik. 

Yeni Peugeot 308 BlueHDi, kendi silindir hacmi ve aktarım grubunda sınıfının lideri unvanını kazandı. Segmentinde ilk kez sunulan SCR (Selective Catalytic Reduction - Seçimli katalitik indirgeme) ile BlueHDi motorlar azot oksit (NOx) gazlarının da %90’a kadar azaltılmasını sağlamakta. Peugeot böylece hem çevreci, hem ekonomik, hem de yüksek performanslı araçlar üretilebileceğini de kanıtladı.”

Hiç yorum yok