Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT CLIO R.S. TROPHY HAZİRANDA SATIŞTA

Bir önceki nesil Clio’da RS’de 2005 yılında kullanılan Trophy logosu, Megane’da olduğu gibi artık yeni Clio’da da yer alıyor. Cenevre Otomo...

Bir önceki nesil Clio’da RS’de 2005 yılında kullanılan Trophy logosu, Megane’da olduğu gibi artık yeni Clio’da da yer alıyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Clio R.S. 220 EDC Trophy, Renault Sport mühendislerinin tutkusunu yansıtan sınırlı sayıdaki üretim serileri arasındaki yerini alıyor. 

Otomobilin revize edilen motoru sayesinde yüzde 10 daha fazla güç ve ek 40 Nm tork elde edilmiş. Motor aynı zamanda daha büyük bir turboya sahip. Hava giriş kanalı basınç kayıplarını en aza indirecek şekilde tasarlanmış ve egzoz sistemi de en yeni Euro6 normlarını karşılayacak biçimde revize edilmiş. 
Bu işlemler sonucunda maksimum güç 6250 d/d’de 220 HP’ye yükselmiş. Tork ise 260 Nm’ye çıkarken, dördüncü ve beşinci viteslerde ‘torque boost’ özelliği sayesinde 280 Nm’lik bir değere ulaşabiliyor. Güçteki artışa rağmen Euro6 standartlarına uyum sayesinde otomobilin emisyonu 138 g/km’ye düşürülmüş. 

Yeni versiyondaki çift kavramalı EDC şanzıman vites değişikliklerini yüzde 30 oranında daha hızlı gerçekleştiriliyor. Daha alçak ve sağlam olan Trophy şasisi sayesinde Clio R.S. önde 20 mm, arkada ise 10 mm alçaltımış ve daha sert amortisörlerle donatılmış. 

Dişli oranının değiştirilmesi sayesinde direksiyon tepkileri de artık daha net hale gelmiş durumda. Clio R.S. 220 Trophy EDC’de yüksek performanslı Michelin Pilot Super Sport 205/40 R18 ebadında lastikler kullanılıyor. 

Kabininde de önemli yenilikler bulunan R.S. Trophy, haziran ayından itibaren ilk olarak Avrupa’da satışa sunulacak. Ardından da Avustralya, Japonya, Singapur ve Hong-Kong da dâhil olmak üzere yaklaşık 10 ülkede satışa çıkarılacak.automagg

Hiç yorum yok