Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ PORSCHE CAYMAN GT4 CENEVRE AUTOSHOWDA DÜNYA PREMİERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Porsche AG, iki ekstrem spor otomobilinin dünya prömiyerlerini 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapıyor.  Modellerin ilki, ortadan m...

Porsche AG, iki ekstrem spor otomobilinin dünya prömiyerlerini 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapıyor. 


Modellerin ilki, ortadan motorlu coupelere dayanan GT ailesinin ilk yüksek performanslı spor otomobili olan Yeni Cayman GT4. Bu yeni model, Nürburgring Pistinde gerçekleştirdiği turu 7 dakika 40 saniye ile tamamlayarak dikkat çekti. 

Yeni Cayman GT4 ile Porsche, bu orta motorlu spor otomobilin sürüş dinamiklerini azami seviyelere çıkarıp onu segmentinin yeni standardı konumuna yerleştirerek etkileyici bir hamle yapıyor. Cayman GT4 başarılı modellerden esinleniyor Bu yüksek performanslı spor otomobil, diğerlerinden açık bir şekilde farklı: 911 Carrera S’den alınan 3,8 litrelik motor 385 hp güç üretiyor. 

Tamamen yenilenen ön kısımda bulunan ön spoyler ve kaputun önündeki ilave hava çıkışlarının yanı sıra arka kanat bu modelin her iki aksta bastırma kuvvetine sahip tek Cayman olmasını sağlıyor. Gövde pozisyonu 30 mm aşağıda olan şasi ve ekstra geniş fren sistemi, 911 GT3’ten bileşenler kullanılarak motor sporları için düzenlenmiş. 

Günlük kullanıma da yarış pistlerine de uygun Fuarda dünya lansmanı yapılacak bir diğer sıradışı model ise, yarış pistlerindeki yeni sınırları belirleyecek olan bir model; dünya tanıtımı, Cenevre’deki Palexpo Arena’da, 3 Mart 2015 saat 11:30’da (CET) yapılacak. 

Tanıtım etkinliği http://porsche.gomexlive.com/ adresi üzerinden Almanca ve İngilizce canlı olarak da takip edilebilecek bu araç, Porsche’nin günlük kullanımla motor sporları arasında çok özel bir bağlantı kurmayı başardığının en önemli göstergesi olarak nitelendiriliyor. 

Cenevre Fuarı geleneği Bu iki prömiyer Porsche’nin, motor sporlarında ulaştığı son gelişmelerini Cenevre Fuarı’nda tanıtma geleneğinin bir yenisi. Daha önce 911 GT3, 918 Spyder ve 919 Hybrid modellerinin lansmanları da Cenevre’de gerçekleştirilmişti.

Hiç yorum yok