Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOFAŞIN ATAĞINA KARŞI RENAULTTAN KONTRATAK

Tofaş’ın 1.4 milyar dolarlık yatırımla 2017 yılı sonuna kadar 450 bin adetlik kapasiteye ulaşıp, 3’ü yeni binek olmak üzere 7 modelin de ür...

Tofaş’ın 1.4 milyar dolarlık yatırımla 2017 yılı sonuna kadar 450 bin adetlik kapasiteye ulaşıp, 3’ü yeni binek olmak üzere 7 modelin de üretimini gerçekleştireceğini açıklamasından sonra, Bursalı rakibi Renault’dan beklenen kontratak geldi. 

Renault’nun Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Avrasya Bölgesi Başkanı Jean Christophe Kugler, Türkiye’deki üretim planlarına ek olarak Tofaş’ın bu atağına karşı neler yapabileceklerini düşünmeye başladıklarını belirterek şunları söyledi: 

“Fiat’ın bu atağına karşı biz de kendi aramızda görüşme ve toplantılar yapıyoruz. Türkiye’deki en eski üreticilerden biri olarak otomobille birlikte, aynı zamanda motor ve vites kutusu da üretiyoruz. 

Rakibimizin bu büyük yatırımını aslında bizi yakalamak için yaptığı bir atak olarak niteleyebiliriz. Türkiye hem kalite hem de maliyet açısından bizim için çok önemli, biz de bu yüzden Türkiye’deki kapasitemizi en yükseğe çıkarmayı hedefliyoruz. Bize güvenin hiç kimse bizi Türkiye’de yakalayamaz.”

Türkiye’de satış rakamlarında Volkswagen tarafından yakalanmış olmalarını da değerlendiren Kugler “Volkswagen’in en çok satıyor olması bir şey değiştirmez, çünkü Türkiye’de üretmiyorlar. Pazar payı satın almak için bir modeli diğerlerinden daha ucuza satmak bir yöntem olabilir. Kısa bir süre içinde hem iç mekân kalitesi hem de detaylardaki kalite açısından bir Renault ile Volkswagen arasında her konuda hiçbir fark kalmadığını göreceksiniz” diye konuştu. 

Yeni Megane’ın ne zaman pazarda olacağına ilişkin soruyu cevapsız bırakan Kugler, “Kadjar’a baktığınızda Renault’un bu platformda C segmentinde neler üretebileceğini görebilirsiniz” dedi.Gazete Haberturk

Hiç yorum yok