Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAI i20 RED DOT DESIGN 2015 ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Geçtiğimiz yıl yenilenerek satışa sunulan ve çok kısa sürede Avrupa’da tüm dikkatleri üstüne çeken Hyundai i20, ödülleri toplamaya devam ed...

Geçtiğimiz yıl yenilenerek satışa sunulan ve çok kısa sürede Avrupa’da tüm dikkatleri üstüne çeken Hyundai i20, ödülleri toplamaya devam ediyor. 

Almanya başta olmak üzere, tüm dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olan Red Dot Design, Hyundai i20 ailesi ve Yeni Sonata modellerine en iyi tasarım ödülünü verdi. Beş kapılı hatchback ve coupe modelden oluşan Yeni i20, böylelikle Avrupa pazarındaki hızlı yükselişini çok önemli bir ödül ile perçinlemiş oldu. 

 Üç farklı modeli bu prestijli ödüle layık görülen Hyundai, ilk kez bir B-segmenti otomobili beş kapılı versiyonundan tamamen farklı olarak tasarlayarak oldukça etkileyici bir Coupe formunu ortaya çıkardı. i20 Coupe, alanında uzman otoriteler tarafından en başarılı tasarım olarak seçilirken aynı zamanda markanın akıcı tasarım felsefesinin de doğru yolda olduğunu kanıtladı. 

Otomotiv kategorisindeki bu önemli ödül, Rüsselsheim, Almanya'da bulunan Hyundai Avrupa Tasarım Merkezi için de oldukça önemli bir yere sahip. Avrupa pazarı için Almanya’da tasarlanarak Türkiye’de üretilen Yeni i20 Hatchback ve Coupe ile Hyundai, 2015 yılındaki çıkışını da sürdürmüş oldu. 
Özellikle belirgin altıgen ızgarası ile karakterize edilen Akıcı Tasarım Felsefesi’nin üyesi Yeni i20, ön farları, siyah plastik kaplamalı C sütunu ve şık stop lambalarıyla öne çıkıyor. Coupe’de ise beş kapılı modelden farklı olarak ayrı bir ön ve arka bölüm dikkatleri çekiyor. 

Otomobilin her zamankinden daha güçlü bir duruş sergilemesi ve üst düzey konfor sunması için iç mekanda da yoğun mesai harcayan Hyundai mühendisleri, sürücü odaklı kokpit, modern ve kullanışlı donanımlarıyla Yeni i20’yi sınıfının en iddialı modellerinden biri yapmayı başardı. En küçük detayda bile farkını hissettiren Yeni i20, kabinde kullanılan yumuşak dokulu malzemelerinin yanı sıra piyano siyah ve krom parçalarıyla da B-segmentinin sınırlarını zorluyor. 

 Hyundai Motor Grubu Baş Tasarımcısı ve Bölüm Başkanı Peter Schreyer, ödüllerle ilgili olarak “Tasarımlarımızın Red Dot jüri üyeleri tarafından ödüllendirilmesi bizler için büyük bir mutluluk kaynağı. Hyundai’nin hızla gelişen yapısına üstün tasarımlarla katkıda bulunmak ve çabalarımızın ödüllerle taçlandırılması bizleri fazlasıyla motive ediyor” dedi. 

Hyundai Avrupa Pazarlama Başkan Yardımcısı Jochen Sengpiehl ise, “Hyundai model yelpazesi, her zamankinden daha güçlü ve bu da bizlere ivme kazandırmaya devam ediyor. 

Tasarım bir otomobilde kesinlikle çok önemlidir, çünkü duygulara ve tutkulara yön verir. Üstün tasarımlarımız sayesinde markamızın imajını hızla yukarı çekmeye devam ediyoruz. Ödül kazanan Sonata ve i20 modellerimiz buna çok güzel birer örnek” dedi. 

25 ülkeden 38 uzmanın bir araya geldiği Red Dot jürisi, gazeteciler, profesörler ve üst düzey tasarımcılardan oluşuyor. Dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olarak tanınan Red Dot, 2014 yılında da Genesis ve i10 modellerini en iyi tasarıma sahip otomobiller olarak ödüllendirmişti.

Hiç yorum yok