Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2014 TE FORD OTOSAN 110 PATENT BAŞVURUSU YAPTI

Ford Otosan, 2014 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne 110 patent başvurusu yaptı ve 33 patent tescil belgesi aldı. Bir önceki yıla göre paten...

Ford Otosan, 2014 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne 110 patent başvurusu yaptı ve 33 patent tescil belgesi aldı. Bir önceki yıla göre patent başvurusunu yüzde 37,5 artıran Ford Otosan, patent başvuru sahibi çalışanlarını da ödüllendirdi. 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “2014 yılında 16’sı Ford Motor Company üzerinden olmak üzere toplam 126 patent başvurusu yaptık. Ar-Ge ve inovasyonu, sürdürülebilir büyümemizin ve geleceğimizin anahtarı olarak görüyoruz. 

Ford Otosan olarak ‘100 yıllık otomotiv şirketi’ olma hedefimize her geçen yıl güçlenerek ilerliyoruz.” dedi. Türk Patent Enstitüsü’ne patent başvurusunda bulunan çalışanlara ödülleri Vehbi Koç Vakfı Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törende takdim edildi. 

Törende bir konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına büyük önem veren ve Türkiye’nin ilk ‘Fikri Haklar Stratejisi’ni oluşturan Koç Topluluğu’nun ardından, ikinci özel sektör kuruluşu olarak 2013 yılında Ford Otosan’ın da Fikri Haklar Stratejisi’ni oluşturarak kendi sektöründe bir ilke imza attığını hatırlattı. 

Bugüne kadar 612 patent başvurusu yapan Ford Otosan, 2014 yılında 33 patentinin de tescilini gerçekleştirdi. Ford Otosan, böylelikle 12 yılda toplam 229 patent başvurusunu tescillemiş oldu.zaman

Hiç yorum yok