Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

1 MİLYONUNCU BMW 3 SERİSİ SEDAN ÜRETİLDİ

BMW Group'un 1973'te kurulan ilk yabancı fabrikası olan Rosslyn Fabrikası global üretim zincirinin en önemli halkalarından biri olm...

BMW Group'un 1973'te kurulan ilk yabancı fabrikası olan Rosslyn Fabrikası global üretim zincirinin en önemli halkalarından biri olmayı başardı. 

Bir BMW 3 Serisi Sedan modeli olan bir milyonuncu otomobil, BMW'nin Pretoria, Rosslyn'deki Güney Afrika üretim fabrikasının montaj hattından çıktı. Üretimin yıldönümü, üretimden sorumlu BMW AG Yönetim Kurulu üyesi Harald Krüger'in ziyareti sırasında kutlandı. 

Yıldönümü etkinliğinde Krüger şu şekilde konuştu, "Küreselleşme, kırk yıldan uzun bir süredir, kurumsal stratejimizin temel bir parçasıdır. 1973 yılında kurulan Rosslyn fabrikası, BMW Group'un ilk yabancı fabrikası olmuştur ve hali hazırda 14 ülkede 30 tesisin yer aldığı küresel üretim ağımızın köşe taşlarından birini oluşturur. 
Bugüne kadar, Güney Afrika üretim tesisi, yerel üretim aracılığıyla başarılı şekilde pazara girişin canlı bir örneği olmuştur" Güney Afrika'da üretilen BMW otomobilleri, aynı zamanda uluslararası arenada da başarılı oldu. 2014 yılında Rosslyn Fabrikası'ndan yapılan BMW 3 Serisi Sedan ihracatı, %17'nin üzerinde artış göstererek BMW Güney Afrika'nın ülkenin lider premium otomobil ihracatçısı olduğunu bir kez daha ispatladı. 

BMW Güney Afrika, fabrikada ve ulusal satış ağında 3700'den fazla iştirakçinin yanı sıra, 3700'den fazla yetkili satıcı personeli ve yaklaşık 36.000 birincil tedarikçi çalışanı ile doğrudan ve dolaylı olarak 43.000'den fazla kişiyi görevlendirmektedir. 

2014 yılında, Rosslyn fabrikasında çalışan 2900 çalışan tarafından, yerel pazar ve ihracat pazarına yönelik 68.771 adet BMW 3 Serisi Sedan üretimi gerçekleştirildi.

Hiç yorum yok