Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

WRC İSVEÇTE MİCHELİN X-ICE NORTH 3 FARKI

2015 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) ikinci yarışı İsveç’te 12-15 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. 4 gün süren yarışlarda donmu...

2015 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) ikinci yarışı İsveç’te 12-15 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. 4 gün süren yarışlarda donmuş zemin, çamur ve kara karşı mücadele veren pilotlar Michelin X-Ice North 3 ile başarılı performanslar sergiledi. 

Michelin X-Ice North 3’ün çivili yapısı sayesinde zemine daha sağlam tutunan araçlar İsveç Rallisi’nde ön plana çıktı. Yarışların ikinci günü, dört etabın üçünü kazanarak ağırlığını koyan Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia’dan oluşan Volkswagen Polo R WRC takımı finalde de adını birincilik listesine yazdırdı. 

Volkswagen Polo R WRC takımı İsveç Rallisi’nde İskandinav olmadan ikinci kez kazanan ilk takım olma başarısını yakalarken; ikinciliği Hyundai i20 WRC ile Thierry Neuville /Nicolas Gilsoul ikilisi, üçüncülüğü ise gene Volkswagen Polo R WRC ile Andreas Mikkelsen /Ola Floene ikilisi elde etti. 

FIA WRC İsveç’e Michelin X-Ice North 3 sayesinde destek sunduklarını belirten Michelin Ralli Programları Yöneticisi Jaques Morelli, “Çivili yapısı ve blokları sayesinde Michelin X Ice North 3, partnerlerimize buzlu zemin üzerinde sürüş şartlarını optimize etme olanağı sunuyor. Yeni bileşen yapısıyla Michelin X Ice North 3 ile önceki jenerasyonuna kıyasla çekiş gücünde iyileşme kaydettik. 

2014 yılında etap başlangıcında 100 Km/h ye ulaşma mesafesi124.87 metre iken; İsveç’te bu mesafe 107.32 metreye düştü. Michelin olarak, partnerlerimize sağladığımız bu avantajlardan çok büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Hiç yorum yok