Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SUBARU LEVORG TÜRKİYEDE DE SATIŞA SUNULACAK

Subaru, 85. Cenevre Otomobil Fuarı’nı, Avrupa’da ve Türkiye’de önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan yeni sport tourer LEVORG, 2 litreli...

Subaru, 85. Cenevre Otomobil Fuarı’nı, Avrupa’da ve Türkiye’de önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan yeni sport tourer LEVORG, 2 litrelik Boxer Dizel motora kavuşan Lineartronic özellikli Forester ve “EyeSight” sürücü destek teknolojisiyle donatılan yeni Outback ile karşılıyor. 

 Japonya’dan sonra Avrupa pazarına girmeye hazırlanan spor otomobil dokunuşlu LEVORG, standın yeniliği olacak. Türkiye’de otomobilseverlerin uzun zamandır yolunu gözlediği CVT şanzımanlı 2 litrelik Boxer Dizel Forester ve yenilenen tasarımıyla daha cesur bir kimliğe bürünen Outback, Subaru standının diğer yıldızları arasında yer alacak. 

Yeni Outback üst seviye donanım özellikleri ve yeni nesil güvenlik anlayışıyla bu yıl Subaru’nun en önemli yeniliği. Subaru, Cenevre Otomobil Fuarı’na 2015’e damgasını vuracak yeniliklerle katılıyor. Subaru Levorg’un Avrupa prömiyerinin gerçekleştirileceği basın toplantısı 3 Mart Salı günü saat 09.15’te Subaru Standında düzenlenecek. 

Subaru’nun Cenevre Fuarı’ndaki en önemli kozu, bu yıl içinde Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’de de satışa sunulacak olan LEVORG modeli olacak. 

Levorg modelinin Avrupa lansmanı dünyaca ünlü Japon shamisen virtüözleri Yoshida Kardeşlerin performansı eşliğinde gerçekleştirilecek. Spor otomobil hissi veren LEVORG LEVORG, spor otomobil hissi veren seçkin ve şık tasarımıyla ön plana çıkıyor. Yeni model kullanışlılığının yanı sıra sürüş, güvenlik ve çevre dostluğu başlıklarında da en iyiyi sunuyor. 

 LEVORG’da en gelişmiş teknoloji kullanılmış. Yeni model; güç aktarma mekanizması, üstün sürüş keyfi ve olağanüstü çevresel performans barındıran, yeni geliştirilen 1.6-litre boxer direk enjeksiyon turbo “DIT” motora sahip. Araçta ayrıca, yeni nesil EyeSight’la beraber ilave edilmiş pek çok güvenlik fonksiyonu ve direksiyon destek kontrolü de bulunuyor. 

Geçtiğimiz yıl Japonya’da piyasaya çıkan LEVORG’un önümüzdeki aylarda da Avrupa’da ve Türkiye’de pazara sunulması planlanıyor. “2.0 Boxer Dizel Lineartronic” özellikli Forester Gerçek arazi karakteri ile spor otomobil kavramını harmanlayarak yorumlayan Subaru’nun ideal SUV’u olarak tanımlanan Forester’ın 2.0 litrelik turbo dizel boxer motorlu versiyonu da stantta yerini alacak. 

Lineartronic şanzıman yalnızca seri ve yakıt verimliliği sağlayan bir sürüş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Subaru Boxer Dizel motorunun spor sürüş özelliğini de geliştiriyor. Adaptif kumanda ve manüel vites değiştirme, gerçekten keyifli sürüş sağlayan özelliklerin başında geliyor. 

 Crossover segmentinin öncüsü EyeSight teknolojili yeni Outback Yenilenen Outback, Sürekli Simetrik Dört Çeker sistemi, EyeSight sürüş desteği ve X-Mode teknolojisi sayesinde bugüne kadar en iyi donanımlı versiyon olmasıyla Avrupa’daki diğer SUV modelleri arasında bir adım öne çıkıyor. 

Yeni Outback, daha şık bir ön ızgara tasarımı, daha büyük sis farları, yeni ön farlar ve yeniden tasarlanmış bir ön tampona sahip. Yeni Outback çevreye duyarlı boxer dizel motoru, EyeSight sürüş destek teknolojisi ve artan sürüş kalitesi ile temel özelliklerini fonksiyonel değerlerin ötesine taşıyor. 

Binek araç konforunu SUV araçların sahip olduğu uzun mesafe ve yük taşıma kabiliyetleri ile birleştirerek tüm dünyadaki sürücülerin kalbini kazanmış. Yeni Outback birinci sınıf bir crossover modelinde yer alan gelişmiş tasarım özelliklerini bir araya getiriyor ve yenilenmiş dış dizaynı, geliştirilmiş iç tasarımı ve daha da iyileştirilmiş sürüş konforuyla öne çıkıyor. 

Subaru EyeSight teknolojisi, araçlar, yayalar ve bisiklet kullanıcıları gibi hareketli nesneleri ya da raylar ve şeritler gibi sabit nesneleri algılamak için yalnızca stereo kamera teknolojisinin kullanıldığı ilk sistem. 

Yeni nesil EyeSight versiyonu, önleyici güvenlik ve sürücü yükünü azaltma özelliklerini daha da ileriye taşımak için yaklaşık %40 oranında görüş açısının artırıldığı tamamen yenilenmiş stereo kameralara sahip. Bu sistem Çarpışma Öncesi Fren Kontrolü, Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü gibi sürücünün stresini azaltacak özellikleri kapsıyor. 

 Outback, “EyeSight” sürücü destek teknolojisi de dahil bir dizi iyileştirme sayesinde 2014 Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programının (Euro NCAP)* güvenlik performans testinde en yüksek puan olan beş yıldızı kazandı.

Hiç yorum yok