Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KASKO LÜKS DEĞİL İHTİYAÇ

Hayatımızda önemli bir yer tutan araçlarımız için kasko, lüks değil önemli bir ihtiyaç!  Online sigorta broker’ı Koalay.com Genel Mü...

Hayatımızda önemli bir yer tutan araçlarımız için kasko, lüks değil önemli bir ihtiyaç! 

Online sigorta broker’ı Koalay.com Genel Müdürü Meltem Yiğit: “Araç kullanıcıları nasıl ki kendileri için sağlık sigortası yaptırıyorlarsa, araçları için de kasko yaptırmalılar” diyerek konuya dikkat çekti. 

Neredeyse her araç sahibi aracını ailenin bir ferdi gibi görür, temizliğini, bakımını aksatmadan yapar ve aracını tehlikelerden, kazalardan korumaya çalışır. Ancak bu dikkat ve özene rağmen bazen kazalar kaçınılmaz olur. 

Özellikle içerisinde bulunduğumuz kış aylarında olumsuz hava koşulları kazaya sebebiyet verir. İşte böyle olumsuz durumlarda; sağlık sigortasının insanları koruduğu gibi kasko da araçları korur! Online sigorta broker’ı Koalay.com Genel Müdürü Meltem Yiğit: “Ülkemizin büyük şehirlerinde trafik sorunu gün geçtikçe artıyor. 

Trafik yoğunluğu içerisinde zaman zaman kazalar söz konusu olabiliyor. Bu durumlarda hem aracı hem de yolcuları güvenceye almanın iki yolu var: Trafik sigortası ve kasko”. TÜİK, Ekim ayında trafiğe kayıtlı araç sayısını yaklaşık 19 milyon olarak açıkladı ve bu araçlardan yalnızca beş milyonunun kaskosu bulunuyor. Meltem Yiğit, “Kaskolu araç sayısının düşük olmasının nedenlerinin başında kasko fiyatlarının yüksek olarak algılanması geliyor. 

Oysaki her araca, her gelir grubuna uygun, ‘koalay’ kasko poliçesi oluşturulabilir. Üstelik bu işlemler artık sadece 3 dakikada yapılabiliyor. Araca en uygun kasko teklifini öğrenmek için koalay.com’ daki 7 kısa soruya yanıt verilerek, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden alınan teklifler değerlendirilebilir, istenilen poliçe oluşturulabilir” açıklamalarında bulundu. 

 Kasko satın alırken; teminat kapsamını iyi incelemek, en avantajlı hizmetlere en uygun fiyatlarla sahip olmak için doğru karşılaştırmaları yapmak gerekir. Her zaman en kapsamlı poliçe, fiyatı en yüksek olan poliçe anlamına gelmez. Meltem Yiğit, araçlara uygun kasko seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları sıraladı.

İşte kasko seçmenin incelikleri: 
• Hasarsızlık indirimi varsa yeni poliçeye uygulanmış olmalı. 
• Anlaşmalı servis ağı geniş olan kasko tercih edilmeli. 
•Özel şartlar arasında yer alan mini hasarın kapsamı iyi değerlendirilmeli. 
• Ferdi kaza teminatlarına ait içerik ve limitler karşılaştırılmalı. 
• Poliçenin genel ve özel şartları kontrol edilmelidir.

Hiç yorum yok