Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ R8' DE LAZER DEVRİMİ

Audi’nin spor otomobili R8 markanın en yeni teknolojisi olan Lazer farlı seçeneğiyle de alınabiliyor  Audi’nin artık otomotiv efsaneleri...

Audi’nin spor otomobili R8 markanın en yeni teknolojisi olan Lazer farlı seçeneğiyle de alınabiliyor 
Audi’nin artık otomotiv efsaneleri arasında yer alan spor otomobili R8, yüksek performanslı spor otomobillerde devrim niteliğinde bir gelişmeye imza atıyor. 

R8, LED farların yanında Audi’nin en yeni teknolojilerinden biri olan lazer far opsiyonuyla da alınabiliyor. İlk kez 2014 yazında sınırlı sayıda üretilen R8 LMX modelinde kullanılan lazer farlar, daha sonra Le Mans 24 Hours yarışlarında ilk sırada yer alan R18 e-tron quattro yarış otomobilinde de kullanılmıştı. 
Yol güvenliğini artırıyor, ilk bakışta fark ediliyor LED farlara göre iki kat daha uzağı ve iki kat daha menzili aydınlatabilen lazer farlardan her biri küçük bir parçadan yüksek ışık enerjisi üretebilen yüksek yoğunluklu 4 lazer diyottan oluşuyor. 

Far modülünde bulunan fosfor dönüştürücüler, mavi lazer ışığını beyaz ışığa çeviriyor. Üretilen ışık, insan gözünün fark edebileceği ancak gözü yoracak derede olmadığı için, karşıdan gelen araçlar için de güvenliği artırıyor. 

Ayrıca R8 maviye çalan farıyla da yollarda diğer araçlardan karakteristik olarak ayrılıyor. Audi LED farları ilk kez 2004 yılında A8 L W12 modelinde kullanmıştı.

Hiç yorum yok