Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ FORD GT TANITILDI

Ford yeni süper arabası GT ’yi Detroit’te tanıttı. 2016 ‘da üretimine başlanacak Yeni Ford GT, çift turbolu EcoBoost V6 motoru ile 600 hp d...

Ford yeni süper arabası GT ’yi Detroit’te tanıttı. 2016 ‘da üretimine başlanacak Yeni Ford GT, çift turbolu EcoBoost V6 motoru ile 600 hp den fazla güç üretiyor. 

Ford’un “ultra yüksek performanslı” olarak tabir ettiği araba, EcoBoost teknolojisinin vitrini olarak performansın, aerodinamiğin ve karbon fiber teknolojisinin sınırlarını zorluyor. Üretilen en güçlü EcoBoost motoru taşıyan arabanın üretimine 2016’da başlanacak. 2016 yılının Ford için özel bir anlamı da var. 

1966 yılında 24 saat LeMans yarışlarında ilk üç sırayı paylaşan Ford GT ‘nin 50. yıldönümü Ford GT ‘ye podyum ruhunu katacak. İki kapılı, arkadan itişli araba orta büyüklükte bir motora sahip. Ford GT’nin karbon fiber ve alüminyum bileşiminden üretilen hafif gövdesi, arabayı şimdiye kadar üretilen en iyi güç-ağırlık oranına sahip modellerden biri yapıyor. 

Ford’un en yeni teknolojilerinden olan SYNC3 ile erişilebilirliğini sağlayacak Yeni Ford GT’nin rüzgarı kırıp aerodinamiği sağlamak için açılabilir bir de arka deflektörü var. Aracın püf noktası olan küçük motoru 3.5 litre hacminde. Etkileyici karakteristiklere sahip bu motor daha önce Ford tarafından Daytona yarışlarında IMSA prototipinde denenmiş ve rüştünü ispat etmişti. 

Tepkilerini hızlandırmak için çift enjeksiyonlu olarak üretilen motorun sürtünmesi de azaltılarak verimi arttırılmış. Çift kavramalı 7 ileri vitese sahip arabanın kasası, yarış tarzı torsiyon çubuğu ve push-rod süspansiyon ile desteklenmiş. 

Yeni Ford GT’nin yüksekliği de değiştirilerek sürüş dinamiğine göre pozisyon alması sağlanabiliyor. F1 tarzı direksiyonu ile sürücünün bütün ihtiyaçlarını karşılayan Yeni Ford GT, karbon seramik fren disklerine sahip. 

Arabanın 20 inç jantlarının üzerinde Michelin tarafından sadece Ford GT için özel üretilen benzersiz bir lastik var(Michelin Pilot Super Sport Cup 2). Arabanın kokpitinde sürücü ve yolcu koltukları direkt olarak karbon fiber kafese entegre iken pedallar ve direksiyon sürücüye göre ayarlanabiliyor. Bu sayede güvenlik mümkün olan en üst düzeyde sağlanmış oluyor. 

Yeni Ford GT ’nin tanıtımında motor, aktarma organları, alt takımları gibi konularda detaylı teknik özellikler ve yeni teknolojiler ziyaretçilerle paylaşılırken, performans rakamları hakkında bilgi verilmedi.arabalar

Hiç yorum yok