Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ BMW 1 SERİSİ CENEVRE AUTOSHOWDA TANITILACAK

Yeni BMW 1 Serisi sadece daha şık görünmekle kalmıyor, daha yeni teknolojileri de barındırıyor. Hem ön yüzünde hem de arka görünüşünde ci...

Yeni BMW 1 Serisi sadece daha şık görünmekle kalmıyor, daha yeni teknolojileri de barındırıyor. Hem ön yüzünde hem de arka görünüşünde ciddi değişiklikler yapılan aracın ön farları tamamen yenilenmiş. 


Daha önceki kasasında olmayan klasik hare halkaları ile çevrelenmiş LED farlar bu kasada opsiyonel olarak sunuluyor. Arabaya hem daha alçak hem de daha köşeli bir görünüm sağlayan bu farlar şu anda 2 ve 3 serilerinde bile kullanılmıyor. 

Son zamanlarda BMW nin sık kullandığı spor görünüşlü “L” şeklindeki LED arka lambalar aracın arka tarafında yapılan değişikliğin başını çekiyor. Yeni 1 Serisi’nin iç kesiminde M Sport vites ve yeni koltuk kılıfları dikkat çekiyor. 

Yüksek çözünürlüklü 6,5 inç dokunmatik ekranlı BMW Radio Professional ve iDrive işletim sistemi standart olarak yer alırken opsiyonel olarak 8.8 inç navigasyonlu model de tercih edilebiliyor. 

 Arabada birçok yeni sürüş destek sistemi ile birlikte BMW ConnectedDrive, stop&go özellikli radarlı aktif hız sabitleyici, gelişmiş park asistanı gibi özellikler de sunuluyor. Kaputun altında 1 Serisi için geliştirilmiş 3silindirli 1.5 litre turbo benzinli ve dizel motorlar bulunuyor. 116d ve 116d EfficientDynamics modellerinde 114hp dizel motor, 116i de 108hp benzinli motor bulunuyor. 

 Ürün gamını genişletmek isteyen BMW, Yeni 1 Serisine daha geniş motor seçenekleri getirmiş. 2 litrelik dizel motorlar, 118d versiyonunda 148hp, 120d versiyonunda 187hp, 125d versiyonunda 221hp güç üretiyor. Benzinli motorlar ise 118i versiyonunda 134hp, 120i versiyonunda 175hp, 125i versiyonunda 215hp güç üretiyor. 

1 Serisinin M logolu modeli M135i, 6ileri düz vitese sahip olup 3.0 litrelik motoru ile 322hp güç üretiyor ve 100km sürate 5.1 saniye içinde ulaşıyor. 8 ileri otomatik şanzıman ilginç bir şekilde hızlanmayı 4.9 saniyeye düşürüyor. Eğer otomatik şanzımanlı AWD x-Drive modeli tercih edilirse aynı rakam 4.7 saniye gibi inanılmaz bir değere geriliyor. 

BMW yaptığı açıklamada 8 ileri Steptronic şanzımanın geliştirilmiş donanımı ve yazılımı sayesinde verimliliğini arttırdığını belirtiyor. Steptronic şanzıman, vites geçişleri için navigasyon verilerinden de faydalanıyor. Dünya prömiyeri Mart ayında Cenevre’de yapılacak Yeni BMW 1 Serisi, yıl sonuna kadar bayilere ulaşmış olacak.

Hiç yorum yok