Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ALFA İLE AUDİ ARASINDA Q KAVGASI ÇIKTI

SUV ve crossover sınıfındaki model yelpazesini genişletmek isteyen Audi, Q1’den Q7’ye kadar olan tanımların tamamının hakkını almak için ha...

SUV ve crossover sınıfındaki model yelpazesini genişletmek isteyen Audi, Q1’den Q7’ye kadar olan tanımların tamamının hakkını almak için harekete geçerken, Fiat markalarından Alfa Romeo’nun karasularına girdi. 

Nitekim Alfa, özellikle 159 modelinde Q2 ve Q4 adlarını kullanıyor. KOLAY KOLAY VAZGEÇEMEYECEK! İngiliz basınında yer alan haberlere göre 26 milyar dolarlık yatırımla yeni modeller planlayan Audi, bu kapsamda Q2 ve Q4 adını vereceği yeni crossoverlar hazırlıyor. 

Bu isimlerin haklarını almak için de harekete geçen Audi’nin karşısına, Fiat Grubu çıktı. Güçlendirilmiş önden çekişli versiyonlara Q2, dört tekerlekten çekişli olanlara da Q4 ismini veren Alfa Romeo’nun yanı sıra grubun diğer markası Maserati’de de bu harfların kullanılmaya başlandığı belirtiliyor. Audi’nin bu harflerin hakkını almaya çalıştığı, ancak Fiat Chrysler Automobiles Başkanı Sergio Marchionne’nin bu isimlerden vazgeçmeyeceği vurgulanıyor. 

Marchionne’nin, geçmişte kriz yorumları ve Alfa’yı satın alma çabaları nedeniyle VW Grubu Başkanı Ferdinand Piech ile ters düştüğü hatırlatılırken, bu yüzden söz konusu isimleri vermeyi kesinlikle reddettiği konuşuluyor. 

 Bununla birlikte konuya tamamen alakasız olan Renault-Nissan ittifakına bağlı Infiniti, modellerini “Q” ile başlayan harflerden seçiyor. Elbette sayılar çift haneli..haber7

Hiç yorum yok