Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

750 BİNİNCİ OPEL INSİGNİA BANTTAN İNDİ

2008 yılında üretimine başlanan Opel’in amiral gemisi Insignia modelinin 750 binincisi Opel’in Almanya’daki Rüsselsheim tesislerinde bantta...

2008 yılında üretimine başlanan Opel’in amiral gemisi Insignia modelinin 750 binincisi Opel’in Almanya’daki Rüsselsheim tesislerinde banttan indi. 

Üretim bandından inen tarihi model mavi renkli Insignia OPC Sports Tourer oldu. 2009 yılında “Yılın Otomobili” ödülünü kazanan Opel Insignia, 2013 yılında yeni versiyonu ile piyasaya sunuldu. 

Yeni nesil bilgi-eğlence sisteminin yanında yeni nesil motoru ve tamamı ile değişen görünümü ile bugüne kadar 155 binden fazla sipariş alarak Opel’in en çok satan dördüncü modeli oldu. 

Opel CEO'su Dr. Karl-Thomas Neumann “Tüm ekip için özel bir gün. En başarılı modellerimizden Insignia’yı 750 bin kez üretmiş olduğumuz için gurur duyuyoruz. Ekipce kalite çizgimizi bu modelimiz ile belirledik. Insignia bizim amiral gemimiz ve dolayısıyla markamızın sembolü. 

Bizler bu otomobille tasarım, teknoloji ve kalite açısından nerede olduğumuzu gösteriyoruz. Insignia, Opel için kilit bir rol oynamakta.” Insignia bu yılın sonunda OPC Sedan, Holden Insignia VXR olarak Avustralya ve Yeni Zelanda'da piyasaya sunulacak. Diğer bir sürpriz ise on yıl içerisinde farklı bir gövde tipi ile Rüsselsheim'da tanıtılacak olması. 

Paris MS’de dünya prömiyerinin yapılan, Opel’in yeni geliştirdiği yeni nesil 2.0 litrelik turbo dizele sahip Insignia, 170 beygirlik dört silindirli motor gücü, düşük yakıt tüketimi, düşük emisyonunun yanı sıra düşük gürültü ve titreşim seviyeleri ile dikkat çekiyor. Ülkemiz pazarında ise ilgiyle beklenen 1.6 CDTi otomatik motor bu yılın Haziran ayında Insignia modeli satışa sunulacak.

Hiç yorum yok