Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ KIA SORENTO EURONCAP TEN BEŞ YILDIZ ALDI

Tamamen yenilenen KIA Sorento, EuroNCAP tarafından çarpma güvenliği testinde maksimum puan olan beş yıldız ile ödüllendirildi.  KIA’...

Tamamen yenilenen KIA Sorento, EuroNCAP tarafından çarpma güvenliği testinde maksimum puan olan beş yıldız ile ödüllendirildi. 

KIA’nın yenilenen efsanevi SUV modeli Sorento, önemli oranda güçlendirilen gövdesi ve çok çeşitli aktif ve pasif güvenlik ekipmanları sayesinde dört alanda da yüksek skor elde etti (Yetişkin Yolcu Korumada %90, Çocuk Yolcu Korumada %83, Yaya Korumada %67 ve Güvenlik Desteğinde %71). 

Çarpışma anında sağlam kalan yolcu alanı ile sağladığı koruma sayesinde övgüye değer bulunan, üçüncü sıradaki koltuklarda oturanlar da dahil tüm yolculara boyun incinmesine karşı koruyan ve maksimum güvenlik sağlayan Sorento, 2015 yılının ilk çeyreğinde KIA yetkili satıcılarında yerini alıyor. Çok daha güçlü gövdesi sayesinde pasif güvenlik artırıldı 

Ultra yüksek çekme direncinin geliştirilmesi sayesinde Yeni Sorento’nun yapısı çok daha güçlü hale geldi. Bir önceki nesilde yüzde 24,4 oranında ultra yüksek direnç kuvveti (UHTS) kullanılırken, yeni modelin gövdesinde yüzde 52,7 oranında UHTS kullanıldı ve böylece darbe anında aracın ana yapı bütünlüğünün korunması sağlanırken burulma sağlamlığı da yüzde 14 iyileştirildi. 

Yeni Sorento aynı zamanda yüzde 4,1’den yüzde 10,1’e çıkan ve bir önceki modelin iki katından daha fazla ultra güçlü preslenmiş çelik kullanımıyla yeni modelde A ve B sütunlarını büyük oranda güçlendirdi. 

 Yüksek teknoloji aktif güvenlik özellikleri Yüksek teknoloji ürünü Sorento, aynı zamanda Güvenlik Desteği kategorisinde de yüksek puan aldı. Yenilenen modelde standart olarak sunulan VSM (ESP’li Araç Denge Yönetim Sistemi) sayesinde özellikle kaygan yüzeylerde ESP (Elektronik Dengeleme Programı) ve elektrikli direksiyonun müdahaleleriyle sistem, aracın yola maksimum şekilde tutunmasını sağlıyor. 

Bu iki sistem de aracın sensörleri çekiş gücünde kayıp algıladığı anda aktif hale geliyor ve sürücünün güvenli bir şekilde aracın kontrolünün sağlanmasına yardımcı oluyor. 

Bununla birlikte araçta bulunan diğer güvenlik özelliklerinin başında gelen Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSD) şerit değiştirme esnasın dikiz aynasının kör noktasında bulunan bir araç varsa sürücüyü uyararak maksimum güvenlik sağlıyor.

Hiç yorum yok