Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA’NIN KALİTE VE GÜVENLİĞİNE TÜV ONAYI

Toyota’nın kalitesi ve güvenilirliği Alman denetleme ajansı TÜV tarafından bir kez daha tescil edildi.  Toyota bu yıl da Consumer Rep...

Toyota’nın kalitesi ve güvenilirliği Alman denetleme ajansı TÜV tarafından bir kez daha tescil edildi. 

Toyota bu yıl da Consumer Reports yıllık raporunda üst üste 8’inci kez en güvenilir marka olmayı başarırken, Best Global Brands raporunda da en değerli otomobil markası olarak sıralamanın en üstünde yer aldı. Toyota, 2015 TÜV raporuna göre en güvenilir marka olmayı da başardı. 

 226 modelden oluşan 8,5 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan TÜV raporunda en başarılı marka olarak dikkat çeken Toyota’nın iQ ve Avensis modelleri, 4-5 yaş otomobiller kategorisinde 3’üncü sırayı paylaştı. Toyota bu yaş kategorisinde yüzde 6,5 puanıyla yaş grubundaki rakiplerinin sadece yarısı kadar kusurla dikkatleri üzerinde topladı. 

Toyota, 6-7 yaş kategorisinde de Auris, Verso ve Yaris ile ilk 10 içinde yer almayı başardı. 8-9 yaş grubunda ilk üç içinde 2 otomobiliyle yer alan Toyota marka olarak liderlik pozisyonunu korudu. Bu kategoride, Verso ikinci ve RAV 4 üçüncü olurken, Corolla ve Avensis modelleri de ilk 10’a girmeyi başardı. 

10-11 yaşındaki otomobillerde de dört Toyota modeli ilk 10’da yer aldı. Toyota, geçtiğimiz yılların TÜV raporlarında olduğu gibi bu yıl da lider pozisyonunu koruyarak, yüksek güvenilirliğini ve uzun dönem dayanıklılığını kanıtladı. 

40 yılı aşan bir süredir yıllık olarak yayınlanan TÜV raporları; müşterilere pazardaki markaların uzun dönem dayanıklılığı ve toplam kalitesi hakkında bilgiler sunmayı amaçlarken, aynı zamanda yeni ve 2.el otomobil alacaklar için önemli bir rehber niteliği de taşıyor.

Hiç yorum yok