Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ÖDÜLE DOYMAYAN CITROËN GRAND C4 İLE AİLELER TAM KORUMA ALTINDA

CITROËN’nin ideal aile otomobili olarak tanımlanan 7 kişilik Grand C4 Picasso modeli 12-14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul Kongre M...

CITROËN’nin ideal aile otomobili olarak tanımlanan 7 kişilik Grand C4 Picasso modeli 12-14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda sergilenecek. 

Citroën standında sergilenen Grand C4 Picasso hem aile için geniş, ferah ve 7 kişilik bir iç mekan imkanı sunması ile hem de teknolojik, konforlu ve pratik kullanımı ile dikkat çekiyor. İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı süresince Citroën standına uğrayan ziyaretçiler; hem aile otomobilleri arasında fark yaratan Grand C4 Picasso modelini yakından tanıma fırsatı yakalayacak hem de minik fuar ziyaretçileri stantta bulunan oyun alanında keyifli vakit geçirme imkanı bulacaklar. 


Ayrıca aileler, Citroën standına özel tasarlanan “Presstagram” ile anı ölümsüzleştirip, fotoğrafları anında Instagram’da paylaşabilecekler. CITROËN; ‘Créative Technologie’ imzasını en iyi yansıtan modellerinden biri ve ideal bir aile otomobili olan Grand C4 Picasso modelini ailelerin, annenin hamilelik döneminden çocukların kolej çağına kadar, (0-12 yaş) ihtiyaç duyacakları tüm ürün ve hizmetleri bir araya getiren İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda ziyaretçiler ile buluşturuyor! 

 İstanbul Kongre Merkezi’nde 12-14 Aralık 2014 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda, 108 m²’lik bir stantta sergilenecek Grand C4 Picasso; teknolojiyi benzersiz tasarımla birleştirme sanatını bir kez daha gözler önüne seriyor. 

Citroën Grand C4 Picasso; 5.7 m2’lik rekor cam alanı ile loft daire ferahlığı yaşatırken, 2,84 metrelik sınıfının en uzun dingil mesafesine sahip modellerden biri olması sayesinde araç içinde 7 kişiye benzersiz rahatlıkta yolculuk deneyimi sunuyor. Daha fazla konfor için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanan Grand C4 Picasso, kişiye özel konfor sağlayan 3. koltuk sırasında yer alan havalandırma kanalları ve kişiselleştirilebilen 12 inçlik HD bilgi ekranı, 7 inçlik dokunmatik tablet ekran ile sınıfında ‘ilk’leri sunan model olma özelliğini sürdürüyor. 

EMP2 platform, daha hafif gövdesi ve alçaltılmış yapısı sayesinde düşük yakıt tüketim ve rekor seviyede düşük karbondioksit salımı değerlerine sahip. Citroën C4 Picasso sahip olduğu; USB, Bluetooth bağlantı noktası, 220 V’luk priz, park yardım sistemi (otomatik park etme ve park yerinden çıkma), kör nokta uyarı sistemi, lounge pack (ayak uzatma desteği) ve otomatik bagaj kapama özellikleri ile sürücü ve yolcularına konforlu bir seyahat vaat ediyor. 

Hem beklentilerin ötesinde bir aile otomobili olarak dikkat çeken, hem de bireysel kullanıcıların da beğenerek kullanacakları bir otomobil olarak geliştiren Grand C4 Picasso güvenlik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Hem Güvenlik Hem Konfor için Teknoloji; Grand C4 Picasso'da konfor ve güvenlik adına bir çok teknolojik ekipman bulunuyor. 

• Mesafe Koruma Sistemi: Bu sistem 60 km hız ve üzeri durumlarda devreye giriyor. 

Öndeki araç ile istenilen mesafenin korunmasını sağlıyor. Mesafenin kısalması durumunda alarm gerek ekrandan gerekse sesli olarak ikazda bulunuyor. Aynı zamanda aktif emniyet kemeri de gerilerek sürücüyü olası bir risk için uyarıyor. 

• AFIL Şerit İhlal Uyarı Sistemi: İstem dışı şerit değişikliklerini sürücüye emniyet kemerinin titreşimiyle bildiriyor. 
• Kör Nokta Uyarı Sistemi: Kör noktada kalan araçları yan aynalarda bulunan küçük bir uyarı lambası aracılığıyla sürücüsüne bildiriyor. 
• Hıza Duyarlı Aktif Emniyet Kemeri: Bu sistem emniyet kemeri mekanizmasında bulunan bir motor sayesinde çalışıyor. Motor her iki yöne doğru çalışabildiğinden, aracın hızına ve yoldaki riskine göre kemeri geriyor veya gevşetiyor. Ayrıca, araç ilk hareket ettikten sonra, 10 km hıza ulaştığından sistem hem sürücünün hem de öndeki yolcunun kemer boşluğunu alıyor. 
 • Akıllı Far Sistemi: Bu sistem uzun farlar yanık durumdayken karşıdan bir araç gelmesi durumuna farları kendiliğinden kısa konuma alıyor. Araç geçtikten sonra tekrar uzun far konumuna getiriyor. Ayrıca, arkadaki aracın sollaması, şehir ışıkları veya öndeki araca yaklaşılması durumlarında da sistem devreye giriyor.
 • Park Yardım Sistemi: Kendi kendine otomatik park etme özelliği. Ancak C4 Picasso sadece park etmiyor aynı zamanda kendi kendine park yerinden çıkabiliyor. 
• Juke Box: Araç içerinde bulunan juke box özelliği ile istenilen müzikler USB ile aracın hafızasına alınabiliyor. Kompakt boyutları ve ferah kabini ile fark yaratıyor CITROËN C4 Picasso, dikkat çekici tasarıma ve EMP2 platformunun sunduğu imkânlardan yararlanarak çok özel bir model olduğunu iç mekan oranları ile de gösteriyor. 

Boyutları ve dingil mesafesinin genişliği sayesinde daha kompakt bir otomobil olan Picasso, sınıfındaki en geniş 2. koltuk sırası diz mesafesini (159mm) sunuyor. C4 Picasso’nun bir diğer hacim başarısı da bagaj alanından geliyor. Rekor büyüklükteki 645 Litre’lik bagaj hacmi arka koltukların ileriye doğru hareket etmesi ile 704 Litre’ye ulaşarak farkını ortaya koyuyor. Dışbükey bagaj kapağının kenar çıtaları olmayan iç tasarımı çok önemli bir yükleme kolaylığı sağlıyor. 

C4 Picasso’nun kabininde de çok sayıda saklama alanları bulunuyor. Ön koltukların arasındaki geniş saklama bölmesi, soğutma özelliği taşıyan büyük torpido gözü, ön koltukların alt kısımlarında bulunan saklama alanları ve tabandaki mini kapaklı gözler bunlardan birkaçını oluşturuyor. Grand C4 Picasso; ön koltuğun katlanması ile 2.75 cm uzunluğuna ulaşan bir yükleme koridoru oluşmasına imkan veriyor. Ve kategoride ilk kez 3. sıra koltuklarda oturan yolcular kendi havalandırma mekanizmalarını kullanabiliyorlar. 

Grand C4 Picasso akıcı tasarım ile iç mekanın genişliği arasındaki dengeyi ön plana çıkarıyor. Aracın, segmenti için çığır açan nitelikteki oranları, modüler EMP2 platformu sayesinde gerçekleşiyor. Bir önceki jenerasyon Grand C4 Picasso ile aynı uzunluğa (4,59 metre) sahip olmasına rağmen, 2,84 metrelik dingil mesafesi bu sınıfta sunulan en yüksek değer olarak yer alıyor. Bu da Grand Picasso’ya benzersiz özellikler kazandırıyor. 7 kişilik kullanımda elde edilen 645 litrelik daha geniş bagaj (selefinden 69 litre fazla) ile araç içinde seyahat eden herkesin tüm eşyalarını rahatlıkla taşıyabilme imkanı sunuyor. 

Grand C4 Picasso hareket edebilen 3. sıra koltuk ile yolcu kapasitesini yediye çıkarıyor. Aracın 2. ve 3. sırasındaki yolcular ferah geniş yapısı sayesinde maksimum oturma alanına sahip oluyorlar. segmentinde en rahat 3. Sırayı sunan otomobil unvanını alan Grand C4 Picasso bunu 5 koltuklu versiyonuna göre 55mm daha uzun olan dingil mesafesi ve arka kapı açılma oranları ile sağlıyor. 

Dijital fotoğraflarınızı koyabileceğiniz gösterge ekranı Citroën C4 Picasso’nun iç mekanı her detayında özenle seçilmiş materyallerden oluşurken, konforun sağlanmasında en son dijital teknolojik unsurlar kullanılıyor. C4 Picasso’nun direksiyonunun başına oturulduğunda sürücü ve yolcunun aynı anda takip edebileceği 12’’ HD Panoramik ekran karşılıyor. Bu ekranı tüm araç fonksiyonlarını parmağınızın ucuna taşıyan ikinci bir 7’’ dokunmatik tablet ekran tamamlıyor. 

Sürüş bilgilerinin görüntülenmesini sağlayan 12’’ HD panoramik ekrandan ihtiyaca göre tercihe göre kişiselleştirmek mümkün. Üç farklı tema barındıran ana ekranda hız göstergesinin yanında seçtiğiniz bir fotoğraf, navigasyon bilgileri ve yol bilgisayarı verileri ayrı ayrı seçilebiliyor.

Hiç yorum yok