Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

NATO ASKERİ ARAÇLARI YİĞİT AKÜYE EMANET

Yiğit Akü, Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği ürünleri ile global tedarikçi olarak yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ed...

Yiğit Akü, Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği ürünleri ile global tedarikçi olarak yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor. 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin akü tedarikinin tamamına yakınını sağlayan Yiğit Akü, uluslararası savunma sanayinde de birçok ülkenin silahlı kuvvetlerine akü tedarik ediyor. NATO tipi akü ile Türk mühendisliğinin başarısını dünyaya duyuran Yiğit Akü; İspanya, Kanada, Fransa gibi bazı NATO ülkelerinin yanı sıra Cezayir ve Irak ordularının da tedarikini gerçekleştiriyor. 

NATO üyesi olan Yunanistan ve Portekiz Silahlı Kuvvetleri’ne de bu yıl akü tedarik etmeye başlayan firma; Romanya, İngiltere, İsveç, Kenya, Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Şili’ye de akü tedariki sağlıyor. 

Yıllık 7 milyon adetlik üretimi ile 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Yiğit Akü, uluslararası alanda ülkelerin silahlı kuvvetlerine akü tedariki sağlayan firmalar arasında en üst sırada yer alıyor. 

Yıllık satışlarının yüzde 55 ‘ini ihraç eden firma, 20 bin adedin üzerinde NATO Tipi Akü ihraç ediyor. 2014 yılı itibari ile Romanya, İngiltere, İsveç, Kenya, Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Şili, Portekiz ve Yunanistan’a da NATO Tipi Akü ihraç etmeye başlayan firma, Türk ekonomisine büyük katkı sağlıyor. NATO Tipi Akü, savunma sanayinde en fazla kullanılan askeri tank, panzer ve deniz botları gibi araçlarda tercih ediliyor. İhracat Alanımızı Genişlettik… 

Uluslararası arenada silahlı kuvvetlere katkılarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yiğit Akü A.Ş. Genel Müdürü Erinç Çetin MİSER; “Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında Mısır, Azerbaycan, İran ve Fas da dahil olmak üzere toplam 5 fabrikada 7 milyon adet/yıl üretimimiz mevcut. 5 kıtada 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. 

Sadece Türkiye’de değil; Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki otomotiv fabrikalarına da doğrudan tedarik sağlıyoruz. Çok güçlü olduğumuz “Özel Askeri Aküler” ile ise Türkiye, Fransa, Cezayir, İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi bazı NATO ülkelerinin NATO tipi akü tedarikçisiyiz. Geliştirdiğimiz Ar-Ge Merkezi’mizde ileri teknoloji ürünler üreterek, NATO Ülkeleri’nin Silahlı Kuvvetleri’ne üretim yapan nadir markalar arasında yer alıyoruz. 

NATO üyesi olan Portekiz ve Yunanistan’nın yanı sıra Romanya, İngiltere, İsveç, Kenya, Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Şili’ye de bu yıl NATO Tipi Akü göndererek ihracat alanımızı daha da genişlettik. ” dedi.

Hiç yorum yok