Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BİR DEPOYLA İSTANBULDAN ANTALYAYA

Havada saatte 200 km, karada 160 km hız yapan Aeromobil’in yaklaşık 202 bin TL’den satışa çıkması bekleniyor.Araç bir litrelik benzinle yak...

Havada saatte 200 km, karada 160 km hız yapan Aeromobil’in yaklaşık 202 bin TL’den satışa çıkması bekleniyor.Araç bir litrelik benzinle yaklaşık 12 kilometre gidebiliyor. 

Aracı kullanmak için pilot ehliyeti de gerekiyor., Slovakyalı mucit Stefan Klein tarafından uzun yıllardır üzerinde çalışılan Aeromobil, test uçuşlarında da başarıya ulaştı. 

Hem karada, hem de havada gidebilen Aeromobil’de otomatik pilot, havacılık sistemleri ve gelişmiş paraşüt sistemi gibi özellikleri bulunuyor. Boyut olarak limuzin veya lüks sedan tipi araçlarla kıyaslanabilecek araç, şehir içindeki standart park alanlarına sığabiliyor. 

 Güçlü bir süspansiyon sistemine sahip olduğu belirtilen araç her türlü zorlu zemine de iniş yapabiliyor. Benzin ile çalışan araç ayrıca tasarruflu bir yakıt sistemine de sahip. Dolu deposu ile karada 850, havada 700 kilometre yol kat edebilen Aeromobil, havalandığı sırada kanatlarını açarak adeta küçük bir uçak görünümüne kavuşuyor. haber7

Hiç yorum yok