Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAZDA CX-3 TE TÜRKIYE’YE PAZARINA UYGUN MOTORLARDA YER ALIYOR

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan CX-3’te Türkiye’ye pazarına uygun motorlar da yer alıyor. Mazda'nın CX-5 ve Maz...

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan CX-3’te Türkiye’ye pazarına uygun motorlar da yer alıyor. Mazda'nın CX-5 ve Mazda6'dan izler taşıyan modeli CX-3 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda sahneye çıktı. 

Japon üreticinin Kodo tasarım felsefesinin yeni ürünü, Mazda2 ile beraber markanın yeni yıldaki iki dinamosu olacak. Japon markayı B Segmenti'nde temsil edecek yeni modeli CX-3, 4,275 mm uzunluğuyla en önemli rakiplerinden biri olan Renault Captur'a oranla 53 mm daha uzun. 

1,765 mm genişliği ise 1778 mm'lik genişliğe sahip Captur'a göre 13 mm daha az. Yükseklik konusunda ise CX-3 1,550 mm yüksekliğiyle sahip ve Captur'un 1566 mm'lik yüksekliğine karşın 16 mm daha alçak. 

Küçük sınıf crossoverlar arasında iyi bir seçenek oluşturması beklenen CX-3, tasarımında belirgin ızgarası ve agresif bir görünüm kazandıran kısık farları arasındaki yay şeklindeki LED'leriyle markanın yeni nesil tasarım detaylarını taşıyor. Profilden sportif bir görünüme sahip CX-3'ün kıvrımlı vücut hatları ve tıpkı bir arka cam gibi duran karartılmış C sütunu dikkat çekiyor. 

A-sütunlarının altına doğru uzanması için arkaya doğru itilen ön çamurlukların üst noktasıyla birlikte, CX-3'ün yan görünümü aracın normal boyutlarından çok daha büyük bir gövde hissi uyandırıyor. Arka bölüm CX-3'ün kardeşleriyle benzer bir tasarıma sahip. Yine ön tasarımındaki gibi kısık stoplar dikkat çekiyor. 

İç mekan ise CX-3'ten de tanıdığımız bir ruha sahip. Direksiyon simidi ve gösterge paneli ağabeyinden alınmış. Genel itibariyle yumuşak malzemelerin kullanıldığı belirtilen crossoverın orta konsolunun üzerinde araçla ilgili hemen hemen her şeyi kontrol edebildiğiniz bir multimedya ekranı yer alıyor. 

Fuarın önemli yeniliklerinden biri olarak gösterilen Mazda CX-3'de Mazda2'de kullanılan 1.5 dizel SKYACTIV-D ve CX-5'ten tanıdık 2.0 litrelik SKYACTIV-G benzinli motorlar yer alacak. Önden çekişli ve manuel şanzıman opsiyonları bulunan CX-3'te dizel versiyonda 6 ileri manuel şanzıman bulunurken, otomatik şanzıman için 2.0 litrelik benzinli tercih edilmeli. 

CX-3'ün Türkiye'ye geliş tarihi henüz netlik kazanmasa da aracın Avrupa ve Japonya'da 2015 ilkbaharında satışa sunulacak olması 2015 yılında Türkiye'de bu aracı görme şansını yükseltiyor.sabah

Hiç yorum yok