Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FORD OTOSAN FORD TRUCKS İLE BÜYÜMESİNİ ORTADOĞUDA SÜRDÜRÜYOR

Ford’un ağır ticari araç üretim ve mühendislik merkezi Ford Otosan, Dubai’de kurduğu yeni ofis ve Ortadoğu Bölgesi’nde açılışını gerçekleşt...

Ford’un ağır ticari araç üretim ve mühendislik merkezi Ford Otosan, Dubai’de kurduğu yeni ofis ve Ortadoğu Bölgesi’nde açılışını gerçekleştirdiği yeni Ford Trucks tesisleri ile yapılanmasını daha da güçlendiriyor. 

Brezilya’dan Çin’e Ford Otosan mühendisliği damgası vuran Ford Otosan, büyük hızla devam ettiği bayi yapılanmasını Ortadoğu’ya taşıyor. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “Müşteri taleplerini yakında takip edebileceğimiz Dubai ofisimiz, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki güçlü distribütörlüklerimiz ve yeni tesislerimiz ile Ortadoğu Bölgesi’nde ilk 3 yıl içinde yüzde 10’luk pazar payı hedefliyoruz” dedi. 

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, yatırımlarını Ortadoğu Bölgesi’nde sürdürüyor. Global ürün geliştirme faaliyetleri Türkiye’de gerçekleştirilen ve Eskişehir İnönü Fabrikası’nda üretilen Ford Trucks çekici ve kamyonları, Global Kamyon Anlaşması ile Brezilya’da ortak parçaların üretilmesi konusunda işbirliğinden Çin’de JMC markası ile gerçekleştirilen lisans anlaşmasına uzandı. 

Ford Otosan’ın ağır ticaride global bir oyuncu olma yönünde attığı adımlar, şimdi de Ford Trucks’ın Ortadoğu Bölgesi’nde faaliyete geçen ofisi ve tesis yapılanması ile sürüyor. Rusya, Türki Cumhuriyetler, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da 50’ye yakın ülkeye ihraç edilen Ford Trucks markasının Dubai’de kurulan yeni Ford Trucks ofisi ile müşteri taleplerine daha hızlı cevap vererek bölgede daha etkin olması hedefleniyor. 

Ford Trucks operasyonu kapsamında ayrıca Suudi Arabistan’ın ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentleri Riyad ve Dubai’de yeni tesisler açıldı. Ford Trucks Ortadoğu’daki büyümesini desteklemek için Dubai’de ofis açtı Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Trucks uluslararası bayi ağını hızla büyüttüklerini vurgulayarak şunları söyledi:

 “Suudi Arabistan Krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde başlayan satışlarımızın, çok yakın bir zamanda tüm Körfez Ülkeleri ve Ortadoğu’yu kapsayarak tüm bölgeye yayılmasını planlıyoruz. Ford Trucks olarak Ford Ortadoğu ve Afrika bölge ofisindeki yapılanmamızı tamamlayarak merkezi Dubai olan yapılanmamızı başlattık. Artık müşterilerimize daha yakın olacağız ve talepleri daha hızlı karşılayabileceğiz. Ford Trucks, en önemli ihracat pazarı Ortadoğu’da yeni tesislerini hizmete sundu 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde distribütörlük antlaşması yaptıkları iş ortaklarının uzun yıllardır Ford binek ve ticari araç distribütörleri olduğuna ve bölgedeki en etkin şirketler olduğuna değinerek, “Ağır ticari araç pazarı bu bölgede sürekli büyüyor. 

Suudi Arabistan’da Ford’u en fazla satılan markalar arasında konumlandıran ve bölgenin en güçlü otomotiv distribütörlerinden Al Jazirah Vehicles Agencies’in ve Ford’un Birleşik Arap Emirlikleri’nde en çok tercih edilen markalar arasında olmasını sağlayan Al Tayer Motors’un bu görevleri üstlenmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Konuşmasının devamında; “Riyad’dan sonra Dammam ve Cidde’de de yeni Ford Trucks plazaları açmayı hedefliyoruz. Ford Trucks’ın Riyad, Dubai ve Abu Dhabi’deki tesislerini; Ürdün, Katar, Kuveyt ve Irak tesisleri takip edecek. 

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Krallığı, bölgenin ağır ticari araç pazarının yüzde 75’lik kısmını oluşturuyor. Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri bizim için en önemli bölgeler arasında yer alıyor. Bölgenin, tüm yurtdışı satışlarımız içerisinde yüzde 25’lik kısmı oluşturacağını öngörüyoruz. Hedefimizi, ilk 3 yılda ağır ticari araç sınıfında yüzde 10 pazar payı olarak belirledik.” diye belirtti. 

Riyad ve Dubai’de görkemli açılışlar Riyad’da, Al Jazirah Vehicles Agencies tarafından yapılan yeni Ford Trucks tesisinin açılışı; Al Jazirah Vehicles Başkan Yardımcısı Şeyh Ahmed Al-Muqairain, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Kamyon İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kınay, Türkiye Riyad Büyükelçisi Yunus Demirer ve Riyad ABD Büyükelçiliği’nde Misyon Şefi Yardımcısı Tim Lenderking’in katılımıyla 16 Kasım’da gerçekleşti. Riyad’da açılan yeni Ford Trucks bayisi bölgenin ilk 4S plazası olma özelliğini de taşıyor. 

Ford Trucks’dan Dubai’de çifte şov Yeni Ford Trucks tesisi, Birleşik Arap Emirlikler’inde 2001 yılından bu yana Ford markasını temsil eden ve bölgenin en güçlü otomotiv şirketlerinden Al Tayer Motors ile yapılan distribütörlük anlaşması ile 17 Kasım’da Dubai’de hizmete girdi. 

Açılış ile birlikte 17-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Ortadoğu’nun en büyük inşaat fuarı Dubai Big5 Fuarı’na katılım sağlayan Al Tayer Motors, sergilediği “Sıcak İklim Paketi”ne sahip Ford Cargo inşaat serisi modelleri ile dikkatleri üzerine topladı. Ford Otosan’ın mühendislik tecrübesi ile geliştirilen ve üretilen kamyonlar bölge müşterisinin taleplerine uygun şekilde geliştirildi. 

Körfez Ülkeleri’nde 2 yıl boyunca testler yapıldı. Araç dayanıklılık testleri; laboratuvar ortamında bölge şartlarının simule edildiği yüksek sıcaklık, nem ve toz dayanımı testleri; gerçek yol koşullarında kat edilen toplam 300.000 km yol testi ile her türlü zorlu iklim ve yol şartları incelendi. 

Rekabetçi araçlarını birçok donanım seçeneği ile sunan Ford Trucks, bölge müşterisine 1832 DC (4x2), 2532 DC (6x2), 2532 HR (6x2) yol serisi, 3535D (6x4) damper, 3535M (6x4) mikser, 4135D (8x4) damper, 4135M (8x4) mikser, 1843T XHR (4x2) çekici ve 1843T LR (4x2) çekici modellerini sunuyor.

Hiç yorum yok