Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DÜNYANIN TEK KITALARARASI MARATONUNDA KOŞU ZAMANI TAKİP ARAÇLARI DMA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR OLACAK

Elektrikli araç teknolojileri geliştirmek ve elektrikli araç üretmek üzere faaliyetlerini sürdüren Derindere Motorlu Araçlar (DMA), Vodafon...

Elektrikli araç teknolojileri geliştirmek ve elektrikli araç üretmek üzere faaliyetlerini sürdüren Derindere Motorlu Araçlar (DMA), Vodafone 36. İstanbul Maratonu’nun resmi araç sponsoru olarak Türkiye’de bir ilke imza atacak. 

Yeşil Maraton kapsamında katılımcıların saat takibi yapmaları amacı ile kullanılacak olan 4 adet yüzde yüz elektrikli DMA aracı, maraton katılımcılarına, emisyondan uzak sağlıklı bir koşu atmosferi sunacak. 

Elektrikli araçların Türkiye’deki geleceğine inanan ve bu yönde çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren DMA’nın bu maratonda resmi araç sponsoru olarak yer alması, ilk defa bu kadar geniş katılımlı bir spor etkinliğinde elektrikli araçların çevreci misyonuna dikkat çekmesi yönünden kitlesel bir farkındalık yaratacak. Uzun yıllara dayanan otomotiv ve teknoloji birikimlerinin ardından, 2007 yılından beri faaliyet gösteren DMA, binek araçlara kendi teknolojisini uygulayarak, onları yüzde yüz elektrikle çalışan araçlar haline getirerek pazara sunuyor. Şu an ürettiği %100 elektrikli araçların sunduğu 400 km’lik menzil değeriyle Dünya genelinde referans olarak gösterilen DMA, aracın içine entegre edilen hızlı şarj ünitesi sayesinde 1.5 saatte tam kapasite ile şarj olabiliyor.

Hiç yorum yok