Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YOKOHAMA YENİ W DRIVE V905 SERİSİ İLE KIŞIN PERFORMANS VE GÜVENLİKTEN ÖDÜN VERMEYİN

Zorlu yol koşullarında üstün performans ve güvenli sürüş sunan yeni Yokohama “W*drive V905” özel kış serisi, geçtiğimiz yıl İsveç’te lanse ...

Zorlu yol koşullarında üstün performans ve güvenli sürüş sunan yeni Yokohama “W*drive V905” özel kış serisi, geçtiğimiz yıl İsveç’te lanse edilmişti. 

Yokohama’nın Avrupa’nın kış koşulları için özel olarak ürettiği yeni seri “W*drive V905” lastiği şimdi Türkiye’de... Eylül ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulmaya başlanan Yokohama’nın yeni “W*drive V905” kış lastikleri kar ve buz üzerinde dengeye katkı sağlayan yol tutuşunu maksimum seviyeye çıkartıyor. 

Popüler “W*drive (V902 A/B ve V903)” lastiğinin devamı niteliğinde olan “W*drive V905” 15’’ten 19’’e varan ebatlarda satışa sunuluyor. Aynı zamanda, lastik; kar ve su tahliyesini geliştiren yeni bir sırt desenine ve mikro silika ile portakal yağı gibi çeşitli malzemelerden oluşan yeni bir bileşime sahip. 

“W*drive V905” bu benzersiz özellikleri ile buzlu yüzeylerin yanı sıra, karlı ve ıslak zeminler üzerinde de yüksek bir performans sunuyor. Yeni bileşenleri ile daha hafif bir yapı ve düşük yuvarlanma direncine sahip olan “W*drive V905” en verimli şekilde yakıt tasarrufuna da katkı sağlıyor. 

 Kusursuz teknik detaylar “W*drive V905” bir dizi benzersiz teknik özelliklere de sahip. Yokohama’nın AR-GE merkezlerindeki mühendisler tarafından geliştirilen bu özellikler yeni lastiğin kış koşullarındaki performansını artırmasını sağlıyor. Kar ve buz üzerinde dönme ve kayma önleme gibi yana doğru dengeleri geliştiren zig-zag’lı düz kanallar, lastiğin sırt desenini oluşturan bileşen olarak öne çıkıyor. 

Bunun yanı sıra sırt deseninde bulunan geniş eğri kanallar ise, kar, sulu çamur ve ıslak yüzeylerde kızaklamayı önlüyor. “W*drive V905” üç ve iki boyutlu olukları sayesinde dönüş yönü altındaki maksimuma çıkarılan temas alanı ve blok sağlamlığını kaybetmeden mükemmel yol tutuşu ile karlı ve buzlu yüzeylerde performansını artırıyor. 

Dolayısıyla lastiğin sahip olduğu çevresel mikro oluklar frenleme periyodu olmadan maksimum yol tutuş ve çekiş performansı sağlar. Kum tanelerinden oluşan mikro slikalı yapısı “W*drive V905”ın daha geniş bir sıcaklık aralığında daha düşük yuvarlanma direnci elde etmesine olanak veriyor. 

Portakal yağı kullanılarak yumuşatılan lastik böylelikle hem ıslak hem de kuru zeminde daha fazla temas yüzeyi elde edilmesini mümkün kılıyor. “W*drive V905” bu sayede kuru zeminde artan yol tutuş özelliğinin yanı sıra orta ve uzun temas alanları sayesinde ıslak ve buzlu zeminlerde de su direncini artırmış oluyor. 

Bu da kar ve buz da yol tutuşunu iyileştiren bir faktör haline geliyor. Çok örgülü ve 2 katmanlı yapıya sahip olan yeni kış lastiği; yüksek sağlamlığa sahip iki çelik kemer ve damak teli ile hafif bir yapı sergilemeyi başarıyor.

Hiç yorum yok