Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN FOX PEPPER SAO PAULO AUTOSHOWDA SERGİLENECEK

VW Güney Amerika birimi yeni Fox Pepper’i ay sonunda Sao Paulo Auto Show’da tanıtmaya hazırlanıyor.  Üretime hazır bu konsept araba ...

VW Güney Amerika birimi yeni Fox Pepper’i ay sonunda Sao Paulo Auto Show’da tanıtmaya hazırlanıyor. 

Üretime hazır bu konsept araba Volkswagen’in eski modellerinden Fox’un mirasını canlandırıyor. Pratik kullanıma ve ekonomik modellere duyulan ihtiyaç arttıkça markalar küçük segmentlerinde ürün gamlarını çeşitlendirmek üzere yeni modeller geliştirirken VW bu eski modeli yeniden yaratıyor. 

Brezilya’da 3 ve 5 kapılı Polo’larla aynı platform üzerine inşa edilecek Yeni Fox Pepper Golf 7 den tasarım alıntıları da taşıyor. 

VW Alltrack ve GTI kasalarının karşımı gibi düşünülebilecek araba daha tutucu bir görünüme sahip olsa da egzozları ve kırmızı GTI çizgileriyle spor öğeler de barındırıyor. Pepper kelimesi İngilizce’de biber anlamına geldiğinden Lansman rengi olan ve adına da çok uyumlu olan bu kırmızının ismi ise Red Tornado. 

VW Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda bu modele olan ilgiyi istatistiklere dökerek arabanın aldığı tepkilere göre üretilip üretilmeyeceğine karar verecek. Eğer üretilirse de önümüzdeki sene yollarda olacak. 

Yenilikçi ve çevreci olan bu araç aynı zamanda kaputunun altında bir dizi yenilikler de barındırıyor. Hava kirliliğini azaltmanın alternatif yollarından biri olan etanol yakıtını da kullanabilecek bir versiyonu olacak arabanın 1.6L MSI motorundan 120 hp güç elde edilebiliyor. 

Bu değerle 0-100 hızlanmasını 9,8 saniyede yapan ve 189 km/s maksimum hıza ulaşabilen bu arabada benzinli motorlar kullanılırsa bu değerlerin 10,3 saniyeye ve 183km/s ‘e düşmesi söz konusu. 

VW’in 2011 yılında UP! modelini piyasaya süreceği yönünde söylentiler çıksa da bu küçük model ülkemizde satışa sunulamadığından Fox Pepper Avrupa’da satışa sunulduğu takdirde Türkiye’de de yollara çıkması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.arabalar

Hiç yorum yok