Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA PRİUS+ MAKYAJLANDI

Toyota’nın 2011 yılında Cenevre’de tanıttığı ve Avrupa’da satılan ilk yedi kişilik hibrit otomobil olan Prius+ makyajlandı.  Yeniden...

Toyota’nın 2011 yılında Cenevre’de tanıttığı ve Avrupa’da satılan ilk yedi kişilik hibrit otomobil olan Prius+ makyajlandı. 

Yeniden tasarlanan ön yüzüyle Prius+, LED farlara sahip. Parlak siyah renkli tasarlanan yeni ön ızgaralar ve tampondaki hava girişlerinin yanında LED gündüz sürüş farları eklenen Prius+’ın arka tamponunda artık bir de difüzör bulunuyor. 

Kabinde ise dış tasarım ile kıyaslandığında çok küçük değişimler gerçekleşmiş. Krom kapı kollarına yer verilen iç mekanda 4.2 inç boyutunda bir TFT ekran bulunuyor. Yapılan izolasyon iyileştirmesi ile de kabindeki ses seviyesi azaltılmış 1.8 lt’lik 99 bg gücünde benzinli motorla birlikte 81 bg güç üreten bir elektrik motoruna sahip olan Prius iki motorla birlikte toplam 136 bg güce ulaşıyor. 

0-100 km/s hızlanmasını 11.3 sn’de tamamlayan otomobil 165 km/s maksimum hıza ulaştırabiliyor. Bu kombinasyonla birlikte Prius+, 4.1 lt/100 km ortalama tüketime sahip ve CO2 emisyonu ise 96 g/km olarak açıklanıyor. akşam

Hiç yorum yok