Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOMTOM VE VOLKSWAGEN OTOMATİK SÜRÜŞ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

Dünya navigasyon lideri TomTom ve Alman otomotiv devi Volkswagen, ‘Otomatik Sürüş’ sistemlerinin geliştirilmesi için güçlerini birleştirmek...

Dünya navigasyon lideri TomTom ve Alman otomotiv devi Volkswagen, ‘Otomatik Sürüş’ sistemlerinin geliştirilmesi için güçlerini birleştirmek üzere anlaştı. 

Anlaşma ile TomTom’un harita içeriği ve Volkswagen’in otomatik sürüş uzmanlığı birleştirilecek Paris Motor Show, 3 Ekim 2014- TomTom (TOM2) ve Volkswagen Araştırma Grubu, Otomatik Sürüş (HAD) sistemlerinin geliştirilmesi için güçlerini birleştirmek üzere bir Mutabakat Anlaşması imzaladıklarını duyurdu. 

Bu araştırma işbirliğinin amacı otomatik sürüş için gerekli olan dijital haritayı ortaklaşa geliştirmek olacak. İki ortak, TomTom’un harita içeriği ve harita yapımı ile Volkswagen'in araç know-how’ı ve otomatik sürüş uzmanlığını birleştiriyor. 

TomTom ve Volkswagen, geliştirilmesi son derece karmaşık olan ‘Otomatik Sürüş’ sistemini birlikte çözmeyi hedefliyor. “Otomatik Sürüş’ün geleceğini geliştirmek için Volkswagen Araştırma Grubu ile işbirliği yapmak TomTom'un otomotiv pazarında önemli bir ortak olma konumunu tazeledi” diyen TomTom CEO’su Harold Goddijn, şunları söyledi: “TomTom'un haritalama uzmanlığı, otomobillerde yüksek otomasyonlu sürüş sağlamak için gereken hassas veri teknoloji platformu sağlar.”

 Uygun maliyetli olacak Günümüzde, geometri, sokak isimleri ve adresleme içeren navigasyon için kullanılan harita, gelecekteki otomatik sürüş için yeterli değil. Otomobilin bilgisayarı, konumu ve çevresi hakkında çok daha doğru ve güncel bilgilere ihtiyaç duyuyor. Örneğin; şerit işaretleri ve trafik ışıkları için daha detaylı bilgi içeriyor. 

TomTom ve Volkswagen Araştırma Grubu, uygun maliyetli otomatik sürüş sistemlerini sunmak için pahalı bir donanım gerektirmeyen ‘Navigasyon Veri Standardı’na’ (NDS) dayalı bir konsept üzerinde çalışıyor.

Hiç yorum yok