Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

3M TÜRKİYE SÜMER TİLMAÇLA BİRLİKTE YOL GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

3M Türkiye, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Sanayi Bakanlığı’nın desteğiyle, ağır vasıta araçlardaki reflektif işaretlemelerin öne...

3M Türkiye, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Sanayi Bakanlığı’nın desteğiyle, ağır vasıta araçlardaki reflektif işaretlemelerin önemini vurgulayan bir proje hazırladı. 

Radyo spotuı, poster çalışmaları ve eğitimler ile geniş bir kitleye ulaşan projede, ünlü oyuncu Sümer Tilmaç, Reflektör Refik adlı bir karakteri canlandırıyor. 

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her yıl, 1.24 milyon kişi trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Yarattığı sosyal ve ekonomik yük nedeniyle yol güvenliği, inovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in öncelikli konuları arasında yer alıyor. 

3M’in yol güvenliği ürün ve çözümleri; araçların görünürlüğünü sağlama ve kazaları önleyip hayat kurtarmanın yanı sıra ticari verimliliği artırarak tamir-bakım masraflarını da azaltmak gibi avantajlar sunuyor. 

Sümer Tilmaç, Reflektör Refik karakteriyle projenin yüzü oldu 3M Türkiye, reflektif işaretlemelerin önemini vurgulamak, ağır vasıta araçlarda reflektif kullanımını artırmak ve sahte ürünler ile ilgili kamuoyunda bilinç yaratmak amacıyla bir proje hazırladı. 

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Sanayi Bakanlığı tarafından desteklenen projede, ünlü oyuncu Sümer Tilmaç, “Reflektör Refik” adlı bir karakteri canlandırıyor. Proje, radyo spotu,, poster çalışmaları ve eğitimler ile geniş bir kitleye ulaşmayı sürdürüyor. 

Doğru ürün hayat kurtarır Reflektif işaretleme yapılan ağır vasıta araçlar, gece koşullarında daha hızlı fark ediliyor ve böylece sürücülerin gerekli tedbiri alması için zaman kazandırıp sayısız hayatın kurtarılmasına yardımcı oluyor. 

Aracın arka ve yan bölümlerinin profilini net bir şekilde belirleyen reflektif işaretlemeler, gece 1000 metreye kadar görünürlük sağlıyor. Ağır vasıta görünürlüğünü artırmak için araçların arka kısımlarına yapılan reflektif işaretlemeler, arkadan yapılan kazaları %41, yan kısımlarına yapılan reflektif işaretlemeler ise yandan yapılan kazaları %37 azaltıyor.

Hiç yorum yok