Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SSANGYONG X100 PARİS AUTOSHOWDA TANITILACAK

Güney Kore kökenli Ssangyong firması ürettikleri sağlam arabalara rağmen Rexton ve Rodius gibi tasarım açısından yetersiz modelleriyle sade...

Güney Kore kökenli Ssangyong firması ürettikleri sağlam arabalara rağmen Rexton ve Rodius gibi tasarım açısından yetersiz modelleriyle sadece Türkiye’de değil dünya çapında tatmin edici satış rakamlarına ulaşamamıştı. 

Firma, araçlarının muadillerine göre uygun fiyatlar sunsa da aşamadığı bu tutukluğun tasarımlardan kaynaklandığını çözmüş olacak ki yeni tasarımlarıyla önümüzdeki ay yapılacak olan Paris Motor Show’a bomba gibi bir giriş yapmayı planlıyor. 

Korando’nun çizgileri ile hayata tutunan Ssangyong yavaş ama istikrarlı bir gelişme gösteriyor. Bu gelişmeye ekleyecekleri en yeni basamak ise Ssangyong X100. 

Arabanın teknik detayları hakkında şimdilik çok fazla bir bilgi olmasa da, daha önce tanıtılan XLV Konseptine benzer bir tasarımının olacağını ve B sınıfı bir SUV olacağını biliyoruz. Muhtemelen yepyeni bir üretim bandından çıkmış olan X100, benzinli ve dizel seçenekleriyle gelecek. 

Düz vites seçeneği 6 ileri, otomatik şanzımanı ise CVT olarak üretilecek arabanın Nissan Juke, Renault Captur, Peugeot 2008, Jeep Renegade ve hatta yeni çıkacak Fiat 500X gibi rakiplerinin arasından ne kadar sıyrılabileceğini ise fiyatlandırma politikasının belirleyeceğini tahmin ediyoruz. 

Ssangyong Paris’e X100’ün iki farklı versiyonunu getireceğini açıklamıştı. XIV-Air ve XIV-Adventure. Şirket bu modelini heyecan verici ve kullanıcı uyumlu olarak nitelediği için güçlü bir motor ve canlı bir kokpit beklememiz doğal. 1600cc benzinli ve dizel olarak üretileceğini umduğumuz araba 4.195mm uzunluğa ve 2.600mm lik lastik ebatlarına sahip olacak.arabalar

Hiç yorum yok