Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OTOKARDAN AVRUPADA GÖVDE GÖSTERİSİ

Son 4 yıldır Türkiye’nin en çok satılan otobüs markası olan Otokar, Almanya-Hannover’de gerçekleştirilen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda 7’den...

Son 4 yıldır Türkiye’nin en çok satılan otobüs markası olan Otokar, Almanya-Hannover’de gerçekleştirilen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda 7’den 12 metreye uzanan geniş ürün yelpazesi ile boy gösteriyor. 

Avrupa pazarında 2013 yılında ihracat adedini yüzde 40 artıran Otokar, Avrupa pazarının büyük oyuncularından olmayı hedefliyor. Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 25 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda şehiriçi ve turizm sektörlerine yönelik ürün gamını sergiliyor. 

Fuarda çevreci Euro 6 motorlu otobüs ailesini tanıtan Otokar, son 6 yıldır Türkiye’nin en çok satılan küçük otobüsü Sultan’ın Avrupa pazarına özel geliştirilen yeni VIP donanımlı modelini de ilk kez sergiliyor. İlk 8 ayda Türkiye’de satılan her 5 küçük otobüsten 3’ünü; her 4 orta boy otobüsten 3’ünü üreten Otokar, ana ihracat pazarını oluşturan Avrupa’daki faaliyetlerini Otokar Europe şirketi ile yürütüyor. 

Avrupalı müşterilerine daha yakın olmak ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek amacıyla 2011 yılında Fransa merkezli olarak kurulan Otokar Europe, IAA ticari araç fuarının yapıldığı Almanya’da da mevcut satış ve servis ağını genişleterek güçlendirdi. 

Hedef, Avrupa’da büyük oyunculardan olmak Kurulduğu günden bu yana operasyonel anlamda Otokar’ın ticari araç ihracat gücünün lokomotifi haline gelen Otokar Europe’un da katkıları ile Otokar, 2013 yılında yüzde 25’lik artışla 117 milyon Euro’luk ihracat geliri elde etti. A

vrupa otobüs pazarı 2014 yılının ilk yarısında yüzde 7,3 oranında büyürken, Otokar Europe ilk 7 ayda satışlarını yüzde 14 oranında artırdı. Fransa başta olmak üzere İtalya, İspanya, Belçika ve Almanya pazarlarına odaklanan Otokar Europe, her geçen gün müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına satış ve servis hizmetlerini güçlendiriyor. 

Otokar Europe, bu yıl ilk kez Kasım ayında gerçekleştirilecek Birmingham Eurobus Expo Fuarı’na katılarak İngiltere pazarı için geliştirilen sağdan direksiyonlu ürünlerini de tanıtacak. Ali Murat Atlas: “Avrupa pazarında da müşterilerimize yakınız ve ihtiyaçlarını anlıyoruz” 

Otokar Europe standında yapılan basın toplantısında konuşan Otokar Europe Müdürü Ali Murat Atlas, Türkiye’de dört yıldır otobüs pazarındaki liderliklerini koruduklarını hatırlatarak Avrupa’da da hedeflerinin büyük olduğunu belirtti. Atlas; “Otokar Europe olarak 2013 yılını başarı ile tamamladık ve Avrupa pazarlarında büyüme stratejimizi sürdürüyoruz. 

Var olduğumuz tüm pazarlarda çok yüksek güvenilirliğe sahibiz ve bunu Türkiye’deki müşterilerimizle birlikte oluşturduğumuz ‘yakınlık’ ve ‘ihtiyaca göre ürün ve hizmet’ sunma geleneğimize borçluyuz. Avrupa’daki müşterilerimize de aynı yaklaşımı sunarak var olduğumuz tüm pazarlarda büyük oyunculardan olmayı hedefliyoruz” dedi. 

Beklentileri karşılayan ürün gamı Atlas sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’da Otokar, uzunlukları 7 ile 12 metre arasında değişen ve şehiriçi, servis ve turizm segmentlerine yönelik otobüsleri ile temsil ediliyor. Otokar ürünleriyle oluşturulan filolar sayesinde müşteriler yüksek verimlilik ve operasyonel kârlılık elde edebiliyorlar, çünkü her üründe öncelikli amaç düşük işletme maliyeti, farklı alanlarda kullanılabilme esnekliği ve dayanıklılıkla birlikte gelen uzun ömür. 

Otokar ürünleri, kullanımda sürdürülebilir katma değer ve yatırımı kâra dönüştürme gibi müşterilerinin gelirlerine doğrudan etki etme özelliğine sahipler.” KENT Türkiye’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere İzmir, Samsun, Bursa gibi illerde de yaygın olarak kullanılan 12 metrelik şehiriçi belediye otobüsü KENT, IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda Euro 6 emisyon normunu karşılayan yeni motorla sergileniyor. 

DORUK LE (VECTIO C) Otokar’ın 9 metrelik orta boy alçak taban girişli şehiriçi otobüsü DORUK LE, dayanıklılığı ve düşük işletme maliyetlerinin yanı sıra yüksek yolcu taşıma kapasitesi de sunuyor. Doruk LE, Otokar standında Vectio ismi ve Avrupa regülasyonlarına uygun olan Euro 6 motoru ile sergileniyor. 

 ENGELSİZ SULTAN MAXI (Navigo U) Bu yıl içerisinde Türkiye lansmanı yapılan ENGELSİZ SULTAN MAXI, IAA’da engelli yolcu taşımacılığı için geliştirilen bir ürün olarak dikkat çekiyor. Birden yediye kadar bedensel engelli yolcuyu kendi tekerlekli sandalyelerinde oturarak taşıma kapasitesine sahip olan ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılan araç, IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda Euro6 motoru ve otomatik şanzımanıyla sergileniyor. 

KENT U (Territo U) Otokar’ın servis taşımacılığına yeni bir soluk getiren Kent U otobüsü, 76 kişiye varan yüksek yolcu kapasitesi, ayakta ve oturarak yolcu taşıma imkanı ile dikkat çekiyor. Kent U, fuarda Euro6 emisyon normunu karşılayan motoru ve otomatik şanzımanla birlikte yer alıyor. 

SULTAN MEGA (Navigo T): Türkiye’nin son 6 yıldır en çok satılan küçük otobüsü olan Sultan serisinin en yeni üyesi Sultan Mega, IAA’da Euro 6 motoru ve özel donanımı ile sergileniyor. 

İlk kez IAA’da sergilenen VIP model, 20+1+1 yolcu kapasitesi, 750mm’lik diz mesafesi, uzun seyahatlerde bile kullanılabilecek, konforu önplanda tutan iç detayları ile dikkat çekiyor. 4 m3 bagaj kapasitesi, özel lüks donanım paketi, tuvalet ve mutfak opsiyonları ile turizm segmentinde göz dolduruyor. 

DORUK T (Vectio T): Son 6 yıldır Türkiye’nin en çok satılan orta boy otobüsü Doruk T, Avrupa’da da turizm taşımacılığının gözdeleri arasında. 

Kendi sınıfını yaratan ödüllü Doruk T, büyük otobüslerin yüksek maliyetli kaldığı, küçük otobüslerin ise kapasite olarak yetersiz kaldığı durumlarda öncelikli tercih oluyor. 10 metre uzunluğu ve 5,5 m3 bagaj hacmi ile dikkat çeken Doruk T’nin IAA’da Euro 6 emisyon değerine sahip otomatik şanzımanlı modeli sergileniyor.

Hiç yorum yok