Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

APRİLİA MOTOGP ŞAMPİYONASINA KATILIYOR

Seyahat, eğlence ve günlük kullanım için mükemmel alternatifler sunan Aprilia, planlanandan bir yıl önce MotoGP şampiyonasına katılıyor.  ...

Seyahat, eğlence ve günlük kullanım için mükemmel alternatifler sunan Aprilia, planlanandan bir yıl önce MotoGP şampiyonasına katılıyor. 

 Piaggio Group bünyesindeki Aprilia, MotoGP sınıfında Grand Prix motor yarışına katılacaklarını resmi olarak duyurdu. Aprilia, dünya çapındaki en üst düzey motosiklet yarışları arasında gösterilen MotoGP’ye daha önce duyurulan planlardan bir yıl önce, 2015 yılında geri dönüyor. Piaggio Group, Aprilia markasını MotoGP sınıfına odaklama amaçlı stratejisi doğrultusunda, tüm Aprilia Racing serisinin teknik ve organizasyonel çalışmalarını prototip geliştirmeye yoğunlaştırarak rekabetçilikte hızlı bir artış kaydetmek istiyor. 

Bu nedenle Aprilia Racing motosikletlerini Gresini Racing ile imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde yarış pistine gönderiyor. Bu anlaşmayla, İtalyan sporunun üstünlüğünün bir temsilcisi ve dünya çapında motosiklet yarışının başkahramanı olan Aprilia Racing, Gresini Racing'in önümüzdeki sezonun açılışını şimdiden yapma yönündeki stratejik kararını güçlendirmek için yeterli MotoGP deneyimi ve uzmanlığıyla ciddi katkı sağlayacak. 

Bu dört yıllık anlaşma kapsamında Gresin Racing, 2018 sezonuna kadar Aprilia motosikletlerinin MotoGP pistlerindeki yönetimini üstlenecek. Piaggio Group'un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Roberto Colaninno, "Başlangıcı planlanandan bir yıl önce yapmaya karar verdik; çünkü Aprilia Racing’in teknik becerileri ve rekabet yeteneği kesinlikle üst düzeyde. 2009 senesinden RSV4 ile kazandığımız beş dünya şampiyonluğuna uzanan Superbike bünyesindeki büyüme bu yönde örnek teşkil ediyor. 

Aprilia son on yılda olağanüstü başarılar elde etti” yorumunda bulundu. Roberto Colaninno şunları da hatırlattı “Aprilia 2005 yılından beri Piaggio Group tarafından yönetiliyor ve Aprilia markanın tarihindeki 52 dünya şampiyonluğunun 26’sını bu on yıldan kısa sürede kazandı." Ünlü motosikletçiler Aprilia ile şampiyonluğa ulaştı

Max Biaggi, Loris Capirossi, Valentino Rossi, Marco Melandri, Manuel Poggiali, Jorge Lorenzo ve Casey Stoner gibi motosikleti yarışları dünyasında pek çok yeni baş aktör Aprilia motosikletlerinin üzerinde yarıştı, galibiyetler aldı ve öğrendi. Marc Marquez dahi ilk dünya şampiyonluğunu, Piaggio Group markalarından bir olan ve Piaggio Group’un Aprilia’nın yanı sıra Moto Guzzi, Gilera ve Derbi gibi efsanevi markalarıyla kazandığı zafer koleksiyonunda yer alan 102 dünya şampiyonluğuna katkıda bulunan bir Derbi 125’in üzerinde kazandı. 

 İki 125cc sınıfında dünya şampiyonluğu bulunan Fausto Gresini tarafından idare edilen Gresini Racing 1997 yılından beri Grand Prix motosiklet yarışlarında yer alırken çok sayıda prestijli başarıya imza attı: 

2001’de Daijiro Kato ile (250cc) ve 2010’da Toni Elias (Moto2) ile kazanılan iki şampiyonluğa ek olarak, 40 galibiyet ve 114 podyum derecesi elde edilirken, 2003 ve 2004 yıllarında Sete Gibernau ile 2005’te Marco Melandri ile olmak üzere üç kez art arda MotoGP ikinciliği elde edildi. 

Gresini Racing, Alex Barros, Loris Capirossi, Colin Edwards ve Marco Simoncelli gibi üst düzey kabiliyete sahip şampiyonlara ev sahipliği yaptı. Gresini Racing organizasyonu halihazırda tüm Grand Prix motosiklet yarışı sınıflarında yer alıyor. 

Firma, 2014 sezonunda MotoGP’de Alvaro Bautista ve Scott Redding, Moto2’de Xavier Siméon ve Lorenzo Baldassarri ve Moto3’de Niccolò Antonelli ve Enea Bastianini ile kilit aktörler arasında yer alıyor.

Hiç yorum yok