Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ HYUNDAİ İ20 HİNDİSTAN'DA ORTAYA ÇIKTI

Son yıllarda gerek tasarım gerekse teknoloji olarak birçok Avrupalı otomobil üreticisinin korkulu rüyası haline gelen Güney Koreli otomobil...

Son yıllarda gerek tasarım gerekse teknoloji olarak birçok Avrupalı otomobil üreticisinin korkulu rüyası haline gelen Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, 2007 yılında Avrupa pazarında satışa sunduğu B segmenti modeli i20’yi yeniliyor. 


Özellikle Ford Fiesta modeline direkt olarak rakip olan i20 modeli uzunca bir zamandır geliştirilme sürecinde olduğu Hindistan’da test sürüşleri sırasında görüntülendi. 

Team BHP internet sitesinde bir kullanıcının çektiği yeni i20’yi ele veren yeni resimler, Hyundai’nin mevcut modelden çok daha şık bir tasarıma imza attığını ortaya koyuyor. 

Ön tasarımında geniş ön ızgarasıyla sportifliği yakalayan yeni i20, arka tasarımda ise köşeleri kaplayan farlar ile kardeş şirket Kia’nın Pro Cee’d modelinden izler taşıyor. Öyle ki Kia Pro Cee’d modelinin de yeni Hyundai i20’nin de tasarım ekibinin başında Peter Schreyer yer alıyor. 

Yeni i20’nin beğenilmeyen tek tasarım detayı ise araca sahte bir sportiflik katan siyah renkli C sütunu oluyor. Peki Hyundai neden yeni i20 modelini Hindistan’da test ediyor? Cevap basit: marka 1 milyarı aşkın nüfusu ile Hindistan pazarında daha fazla pay sahibi olmak adına, tıpkı i10 modelinde olduğu gibi i20 modelini de burada test ediyor. 

Hyundai yeni i20 modelini tamamen yeni ve daha hafif bir platform üzerine konumlandıracak ancak motor seçenekleri mevcut modelden alınacak. Güney Koreli üretici 1.2 ve 1.4 litrelik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 3 silindirli 1.1 ve 1.4 litrelik dizel motor seçeneklerini de kullanıcıyla buluşturacak. 

Ayrıca Hyundai’nin Ford’un 1.0 litrelik EcoBoost motoruyla benzer özellikler taşıyacak 3 silindirli benzinli bir motor seçeneği üzerinde çalıştığı da edinilen bilgiler arasında. 2015 yılın otomobili ödülleri adaylarından biri olması beklenen yeni Hyundai i20’nin bu yılın sonlarında bayilerdeki yerini alması bekleniyor.(arabalar)

Hiç yorum yok