Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TEB ARVAL YOLDA ARAÇ TAKİP SİSTEMİ KULLANIMA SUNULDU

TEB Arval’in yeni ürünü, TEB Arval Yolda araç takip sistemi, araç filolarında hız limitleri, rota sapmaları, izinsiz kullanım, kural ihlali...

TEB Arval’in yeni ürünü, TEB Arval Yolda araç takip sistemi, araç filolarında hız limitleri, rota sapmaları, izinsiz kullanım, kural ihlali ve yakıt kullanımını takip ederek Toplam Kullanım Maliyeti alanında kurumlara %20’ye varan oranda tasarruf imkânı sağlıyor. Sistemin sürücüleri güvenli kullanıma teşvik eden yönleri, trafik kazalarını da azaltıyor. 


Otomotiv sektörünün en önemli alanlarından filo yönetimi Türkiye’de hızla büyüyor. 2013 yılını kapsayan bir araştırmaya* göre 2014 yılında Türkiye’de toplam araç sayısının 12,8 milyon, bunun içindeki filo araçlarının sayısının ise 2,3 milyon olması öngörülüyor. 

2015 yılında ise toplam araç sayısının 13,6 milyon adede, filodaki araç sayısının ise 2,5 milyon adede yaklaşacağı tahmin ediliyor. Filo kiralama, servis, toplam satın alma ve bakım gibi maliyet yüklerinden şirketleri kurtararak önemli oranda tasarruf sağlıyor. Filo maliyetlerini %20’ye kadar azaltan sistem: TEB Arval Yolda Araç Takip Sistemi Araç filolarının doğru yönetimi filo kiralamanın avantajlarını daha da artırıyor.

 Bu alanda teknolojik gelişmeler de şirketlerin filo yöneticilerine destek oluyor. Operasyonel kiralama ve filo yönetimi alanında lider şirket TEB Arval, araç takip sistemi “TEB Arval Yolda” ile filo yöneticilerine büyük kolaylık sağlıyor. 

Sürücülerin konum, rota, durum ve araç kullanım alışkanlıklarının anlık izlenebilmesini sağlayan “TEB Arval Yolda”, hız limiti aşımı, rota sapmaları ve izinsiz kullanımları takip ederek kurumların Toplam Kullanım Maliyetini (TKM) azaltırken, sürücüleri daha güvenli bir araç kullanımına teşvik ediyor. 

TEB Arval’in yaptığı araştırmalar, “TEB Arval Yolda” kullanımının filo masraflarından yüzde 20’ye varan oranlarda tasarruf sağladığını ortaya koyuyor. Sistem ayrıca gereksiz yakıt tüketimini önleyerek araçların çevreye olumsuz etkilerini de azaltıyor.

 Araç filoları 7/24 denetim altında “TEB Arval Yolda”nın filo yöneticilerine sunduğu avantajların başında, şirketin araç politikasının tam olarak uygulanabilmesi yatıyor. Filo yöneticileri sistem aracılığıyla tüm filoyu anlık olarak takip edebiliyor, izinsiz araç kullanımı ve fazla kullanım gibi faktörlerden anında haberdar olarak politikaya aykırı kullanımları engelleyebiliyor.

 Sistemin 7/24 anlık faaliyet raporları sayesinde kilometre, hız limiti, rölanti, sert ve ani fren hareketleri gibi ayrıntıların yanı sıra her sürücünün araç kullanım alışkanlığı da tespit edilip analiz edilebiliyor. Kazalar azalacak “TEB Arval Yolda” rota planlaması ile aracın yaptığı kilometreyi optimize ederek yakıt tüketimini ve rölantide kullanımını, güvenli sürüşün sistem tarafından teşvik edilmesiyle de kaza sıklığını azaltıyor.

 Sistem böylelikle trafikte ek bir güvenlik unsuru olarak öne çıkıyor. Sürücüler ise yolculuk sonunda araç performansını ve yol verimliliğini değerlendirebiliyor. Olası hız ve kural ihlallerinde SMS ya da e-posta yolu ile uyarılan sürücüler güvenli bir sürüş için teşvik ediliyor. 

TEB Arval Operasyonel Hizmetler Genel Müdür Yardımcımız Oğuz Petorak konuyla ilgili şunları söylüyor : TEB Arval olarak müşterilerimizi “toplam kullanım maliyeti” kavramının önemine dair sürekli olarak bilgilendiriyoruz. Filo kiralamanın şirketelere getirdiği avantajlar, filonun doğru ve verimli yönetilmesiyle daha da artarak şirketlerin kaynaklarını ana faaliyet alanlarına yöneltmelerine olanak tanıyor. 

TEB Arval olarak sunduğumuz bu yeni ürünle, müşterilerimizi uzman ekibimiz vasıtasıyla yönlendiriyor, bir bakıma onların filo danışmanı oluyoruz. Kullanım maliyetlerini azaltmış, yol güvenliği açısından endişe taşımayan ve anlık raporlarla kaynaklarını verimli yöneten şirketler zorlu rekabette mutlaka avantajlı oluyorlar. “TEB Arval Yolda” nın öncelikli amacı da müşterilerimize filo yönetimi alanında olabilecek en iyi desteği sunmaktır.

Hiç yorum yok