Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPELİN TRAFİK GÜVENLİĞİNE VE AKICILIĞINA KATKI SAĞLAYACAK İLETİŞİM SİSTEMİ

Günümüz ulaşım ve iletişim çağı. Ulaşımın güvenli olması iletişimin kesintisiz, kusursuz olmasından geçiyor. Yol güvenliğini sağlayan tekno...

Günümüz ulaşım ve iletişim çağı. Ulaşımın güvenli olması iletişimin kesintisiz, kusursuz olmasından geçiyor. Yol güvenliğini sağlayan teknolojiler geliştikçe bununla yaşamak daha da basitleşiyor. Opel, teknolojinin ve iletişimin öncüsü olma yolunda ilerliyor. Opel, 46 adet ortak firma ile birlikte, C2X DRIVE adını verdiği, trafik yönetim sisteminin testlerini tamamladı. 
Avrupa yol güvenliğinin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen toplu mobilite projesi, Opel'in yanında 46 firmanın da katılımı ile tamamlandı. Proje kapsamında, car2x adı verilen araç iletişim sisteminin, geleceğin trafik yönetiminde anahtar role sahip olduğu görüldü. 

Otomobil üreticileri ve politikacılar, yol güvenliğinin yanında trafik verimliliğini de car2x ile arttırmayı hedefliyor. Opel'in DRIVE C2X adını verdiği sistem, 42 ay boyunca, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya ve İsveç'ten oluşan yedi ülkede gerçek yol koşullarında test edildi. 

Otomobillerin birbirleri ile yol alt yapısı ile iletişimini sağlayan sistem, yol çalışmaları, trafik sıkışıklıkları, yaklaşan ilk yardım araçları, hava ve yol koşulları, trafik işaretleri ve yoldaki gizli tehlikeler gibi durumlarda sürücüyü bilgilendirmesiyle, güvenliğe ve trafik akıcılığına katkı sağlıyor.

Hiç yorum yok