Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ VOLKSWAGEN TOURAN GÖRÜNTÜLENDİ

Volkswagen’in MPV segmenti temsilcisi Touran modelinin güncel versiyonu 2010 yılının Ağustos ayında tanıtılmıştı ancak ilk versiyon ile ben...

Volkswagen’in MPV segmenti temsilcisi Touran modelinin güncel versiyonu 2010 yılının Ağustos ayında tanıtılmıştı ancak ilk versiyon ile benzer özellikler taşıyordu. 

Geniş ailelerin tercihinde ilk sırada olan segmentte yarıştan kopmak istemeyen Alman otomobil devi, özellikle Citroen C4 Picasso modeli ile başa çıkabilmek için Touran modelini yeniliyor. Test sürüşleri sırasında yoğun kamuflaj altında görüntülenen 3. Jenerasyon Touran, Almanya’da test sürüşüne çıkarıldı. 

Her ne kadar tamamen kamuflaja bürünmüş olsa da yeni tasarım elementleri kendini ele veriyor. Bu tasarım elementlerinden ilk göze çarpan yeni LED ön farlar, araca daha keskin bir görüntü kazandırmış. 

Ön farların altında konumlandırılan sinyal lambaları ile de Audi görüntüsü yakalanmış. Sis farların ise olmadığı göze çarparken bu görevin ön farlara yüklendiği anlaşılıyor. Mevcut Touran, Golf 6 ve Skoda Octavia 2 modelleri ile birlikte PQ35 platformunu kullanırken, yeni modelde Golf 7’de kullanılan MQB platformu tercih edilmiş. 

Bu sayede yeni model, donanım seviyesine göre 50 ile 80 kilo arasında hafiflemiş. Ayrıca Volkswagen bu aile otomobilini biraz daha lüks segmente yaklaştırmak adına tüm donanım ve motor seçeneklerinde tam bağımsız arka süspansiyon özelliğini standart olarak sunmuş. 

 1.2 litrelik TSI motor seçeneğinden 2.0 TSI’a kadar geniş bir benzinli motor seçeneği sunacak olan Volkswagen, dizel olarak ise 1.6 TDI ve 150 ve 184 beygir olmak üzere iki ayrı 2.0 TDI motor seçeneği sunacak.arabalar

Hiç yorum yok