Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ MAZDA 2 GÖRÜNTÜLENDİ

Japon otomobil üreticisi Mazda’nın B segmenti modeli güncel Mazda2, verdiği yüksek sürüş keyfi ile biliniyor. Mazda şimdi Mazda2 modelinin ...

Japon otomobil üreticisi Mazda’nın B segmenti modeli güncel Mazda2, verdiği yüksek sürüş keyfi ile biliniyor. Mazda şimdi Mazda2 modelinin tamamen yenilenen versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. 

Mazda’nın, tasarımından esinleneceği son konsept modeli Hazumi ile birlikte Mazda2’nin yenilenecek olması otomobil severleri bir hayli heyecanlandırıyor. 

İlk fotoğrafları ele geçirilen yeni Mazda2’nin ilk görüntüleri World Scoop isimli bir blog tarafından yayınlandı. Aralarında basın görüntülerinin de bulunduğu birkaç görsele yer veren otomobil bloğunun bu hamleyi, otomobil severleri heyecanlandırmak isteyen Mazda’nın isteğiyle yayınladığı düşünülüyor. 

Basın görsellerinde “Demio” yazan yeni Mazda’nın sağdan direksiyonlu olması da aracın Japonya pazarı için hazırlanan versiyonu olduğunu ortaya çıkardı. Ancak yeni Mazda2’nin üretime geçmesinin ardından birçok küresel pazarda satışa sunulması bekleniyor. 

 Söylentilere göre Kuzey Amerika’da Mazda2 modeli Meksika’da açılacak yeni bir fabrikada üretilecek. Mazda’nın Meksika fabrikası en erken gelecek yıl faaliyete geçecek. Mazda’nın yeni süper mini modelinin gövdesi birkaç ay önce markanın tanıttığı Hazumi konseptinden esintiler taşıyacak. 

Öyle ki Mazda’nın 6 sedan ve CX-5 crossover SUV modelleri de Hazumi konseptinden esinlenen elementlerle satışa sunulmuştu. Yeni Mazda2’nin iç tasarımı ise bir hayli sade ve karmaşıklıktan uzak olmasıyla dikkat çekiyor. Bazı kesimlere göre Mazda yeni modelinde Audi’den bir hayli kopya çekmiş. 

Havalandırmalar, bilgi ve eğlence sisteminin kokpitin en tepesinde konumlandırılması ve MMI sisteminin kontrollerine benzeyen ve vites topuzunun hemen arkasında yer alan kontrol düğmelerine bakıldığında Mazda’nın Alman otomobil üreticisi Audi’den bir hayli “esinlendiği” anlaşılıyor.(arabalar)

Hiç yorum yok