Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAN MOBİL DELVAC'I TERCİH ETTİ

ExxonMobil Fuels & Lubricants'ın gelişmiş ticari araç motorları için tasarlanmış yakıt tasarruflu motor yağı Mobil Delvac 1™ LE 5W...

ExxonMobil Fuels & Lubricants'ın gelişmiş ticari araç motorları için tasarlanmış yakıt tasarruflu motor yağı Mobil Delvac 1™ LE 5W-30, MAN'dan en yeni M 3677 şartnamesi için onay aldı. 

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, tüm Euro V ve Euro VI MAN kamyonlarda kullanım için onaylandı. Böylece, artık daha fazla ticari araç kullanıcı ve işletmecisi motor performansını en üst düzeye çıkarma ve yakıt tasarrufunu artırma imkanından yararlanabilecek.

1,2. Mobil Delvac 1 LE 5W-30, iki yıl süren yoğun saha testleri sonucunda, MAN'ın zorlu M 3677 standardı onayını aldı3. MAN, Seçici Katalitik İndirgeme (SCR), Egzoz Gazı Geri Dolaşım (EGR) ve Dizel Partikül Filtresi (DPF) sistemlerini barındıran egzoz gazı işleme teknolojilerine sahip Euro VI motorları için son derece katı bir standart olan MAN M 3677 standardını tavsiye etmektedir. 

Bu standart, her 500.000 km’de DPF servisi ve 100.000 km’ye kadar uzatılmış yağ değişim aralıklarına imkân veriyor. M 3677 standardı taşıyan tüm yağlar aynı zamanda M 3477 şartnamesi gerektiren Euro V uygulamalarında da kullanılabilir. M 3677 standardını karşılayan yağlar, M 3477 standardını taşıyan yağlara kıyasla daha fazla şartı karşılar. 

 ExxonMobil Fuels &Lubricants Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu Ticari Araç Yağları (CVL) pazarlama müdürü Ahmet Aras şunları söyledi: "Ticari araç işletmecilerine pek çok faydalar sunan Mobil Delvac 1 LE 5W-30, artık Euro VI kamyonların çoğunluğunda kullanılmak üzere onaylıdır. 

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ticari araç işletmecilerine filolarında yakıt tasarrufu potansiyeli sunar ve bakım maliyetlerini azaltarak operasyonların sadeleştirilmesine yardımcı olur.” Euro VI kamyonlar için onaylı olan Mobil Delvac 1 LE 5W-30’un ticari araçlarda önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağladığı kanıtlanmıştır. 

Kısa bir süre önce, İngiltere'de bulunan önde gelen uluslararası araç test ve geliştirme tesisi Millbrook'ta, bağımsız yakıt tasarrufu testleri gerçekleştirilmiştir. Brüt Taşıt Ağırlığının % 75’i yüklü (yaklaşık 44 ton civarında) iki adet Volvo FM440 Euro V kamyon otoban sürüş koşullarında bir seri yakıt tasarrufu testine tabi tutuldu. 

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, ortalama yüzde 1,8'lik yakıt tasarrufu sağladı2. Gelişmiş emisyon sistemi koruması ve yakıt tasarruf potansiyelinin yanı sıra, Mobil Delvac 1 LE 5W-30 geleneksel mineral yağlara kıyasla çeşitli ek faydalar sağlar: 

• Aşınmaya karşı gelişmiş koruma- motor ömrünü uzatmaya yardımcı olur 
• Uzun yağ değişim aralığı– yağ kullanımını azaltır, yağ değişim masraflarını ve atık yağı minimuma indirir 
• Düşük sıcaklıkta mükemmel performans - soğuk havada kolay ilk çalıştırma ve motor koruması 
• Üstün ısıl kararlılığı ve oksidasyon kararlılığı – yüksek sıcaklıktan kaynaklanan tortu ve depoziti minimuma indirir 

Mobil Delvac sentetik yağları hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.mobildelvac.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Hiç yorum yok