Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KIA INTERBRAND 2014 BEST GLOBAL GREEN BRANDS SIRALAMASINDA YÜSELIŞINI SÜRDÜRDÜ

Kısa süre önce uluslararası marka yönetim danışmanlığı Interbrand 2014 Best Global Green Brands sıralamasında 50 uluslararası marka arasınd...

Kısa süre önce uluslararası marka yönetim danışmanlığı Interbrand 2014 Best Global Green Brands sıralamasında 50 uluslararası marka arasında 35. olan KIA Motors, çevre dostu küresel otomotiv markaları arasında parlayan bir yıldız olmaya devam ediyor. 

KIA, ilk 50’ye giren 10 otomotiv markasından biri olmanın yanı sıra, 2012 yılında 87., ardından 2013 yılında 37. olarak Interbrand’s Best Global Green Brands sıralamasında hızlı yükselişine devam ediyor. 

Bu da, KIA’nın yeşil ve sürdürülebilir bir otomotiv markası olarak büyüme hedefinin açık bir göstergesi olarak öne çıkıyor. KIA’nın bu başarısının ardında, üretimini yaptığı “çevreci” araçların sayesinde elde ettiği sürdürülebilir büyümenin etkisi büyük. 

Bu “çevreci” araçların en önemlisi ise içinde bulunduğumuz yılın Şubat ayında Chicago Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkan ve önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan KIA’nın ilk %100 elektrikli aracı Soul EV’nin yanı sıra üretimine daha önce başlanmış olan Optima Hybrid ve Cadenza Hybrid de dahil. KIA araçların üretimi, sürdürülebilirlik prensipleri doğrultusunda gerçekleştiriliyor. 

KIA, geçtiğimiz ay Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok otomobil satan 8 markası arasında Union of Concerned Scientists (UCS) tarafından yapılan değerlendirmede Amerika Birleşik Devletleri’nin en “çevreci” otomobil üreticisi olarak birinciliği elde etti. KIA, 2012 yılında en gelişmiş çevreci teknolojileri “EcoDynamics” adı altında tüm modellerinde sunmaya başladı. 

Bu sayede tüm KIA ürünleri küresel emisyon düzenlemelerine uyumlu, yakıt ekonomisi konusunda öncü değerlere sahip çevreci araçlar olarak öne çıktılar. Geçen kısa zaman içinde KIA, ürünlerinin çevreci özellikler taşımasına ek olarak; tedarik zinciri, üretim ve lojistik operasyonlarında da çevrecilik anlayışını benimseyen bir politika izledi ve çevreciliğin ölçümlendiği testlerde başarılı sonuçlar elde etti. 

Yerel fabrikalardaki üretimler sırasında ortaya çıkan atıkların yüzde 90’ından daha fazlasını geri dönüştürmenin yanı sıra, yine üretim süreçlerinde ortaya çıkan zararlı emisyonları en aza indirme ve üretim süreçlerinde su kullanımını azaltarak çevreci tutumunu KIA markasıyla özdeşleştiriyor

Hiç yorum yok