Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AYGAZ’IN GELECEĞE YOL AL PROJESİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI UYARACAK

Aygaz, gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla “Geleceğe Yol Al”projesini başlattı. Proje kapsamında saha etkinl...

Aygaz, gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla “Geleceğe Yol Al”projesini başlattı. Proje kapsamında saha etkinlikleri, basın, internet ve sosyal medya yoluyla kamuoyunun iklim değişikliği hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor. 

www.gelecegeyolal.com internet sitesinde iklim değişikliğinin yarattığı tahribata dikkat çekilirken, Avrupa Birliği tarafından geleceğin yakıtları arasındagösterilen LPG’nin önemine de vurgu yapılıyor. Projenin saha çalışmaları için “Uzay Kapsülü” şeklinde özel olarak tasarlanmış bir eğitim modülü kullanılacak. “Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek. İstanbul, 19Temmuz 2014–Aygaz, gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya yaratmak amacıyla “Geleceğe Yol Al” projesini başlattı. 

Proje kapsamında saha etkinlikleri, basın, internet ve sosyal medya yoluyla kamuoyunun iklim değişikliği hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor. www.gelecegeyolal.com internet sitesinde iklim değişikliğinin yarattığı tahribata dikkat çekilirken, Avrupa Birliği tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’nin önemine de vurgu yapılıyor. 

Projenin saha çalışmaları için “Uzay Kapsülü” şeklinde özel olarak tasarlanmış bir eğitim modülü kullanılacak. “Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek. Uzay Kapsülünü ziyaret edenler, çevreye saygılı bir tüketim gerçekleşmediği takdirde olabilecekler hakkında bilgi edinecek. 

UZAY KAPSÜLÜ EKİM AYINA KADAR 11 İLDE 
Saha etkinliklerinde, iklim değişikliğinin olası sonuçlarını etkileşimli olarak anlatmak üzere “uzay kapsülü” şeklinde özel bir eğitim modülükullanılacak. Gelecekten dünyamıza gelmiş bir uzay aracı olarak kurgulanan uzay kapsülünün içine giren ziyaretçiler, iklim değişikliği sonucunda gelecekte olabilecek felaketler hakkında bilgi edinecek. 

Ziyaretçilere, kapsül içinde geçirdikleri süre boyunca animasyon videoları ve dokunmatik ekranlar yardımı ile iklim değişikliğine karşı yapabilecekleri konusunda seçenekleri sunulurken, unutulmaz bir deneyim yaşatmak hedefleniyor. 

UZAY KAPSÜLÜNE İSTİNYE PARK’TA BÜYÜK İLGİ “Uzay Kapsülü” BUGÜN (19 Temmuz, Cumartesi) Sarıyer İstinye Park’ta ziyaretçileriyle buluştu. Uzay Kapsülü” Ekim ayı sonuna kadar, 11 kente daha ulaşacak. “Uzay Kapsülü’yle”, tüketicilere iklim değişikliğinin çevreye, ekonomiye ve sağlığa verdiği zarar anlatılırken, çevreci ürün olan otogazın yararları ve araç dönüşümlerinin nasıl gerçekleştirileceği konusunda bilgiler aktarılacak. 

TÜKETİCİLER INTERNET YOLUYLA DA BİLGİLENECEK Geleceğe Yol Al Projesi ile Avrupa Komisyonu tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilenLPG’ye dikkat çekmeyi hedefleyen Aygaz, proje kapsamında hazırladığıwww.gelecegeyolal.comsitesini yayına aldı. 

İklim değişikliğine yol açan faktörleri ve iklim değişikliğinin çevre, sağlık ve ekonomi üzerinde yaratacağı etkileri anlatan sitede, tüketicilere günlük alışkanlıklarında yapacakları küçük değişikliklerle nasıl büyük bir fark yaratabilecekleri anlatılıyor. Bu kapsamda sitede ulaşımda karbon ayak izinien aza düşürmek için seçeneklerden biri olan otogaz dönüşümüne dikkat çekiliyor.

Hiç yorum yok