Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ VOLKSWAGEN CADDY GÖRÜNTÜLENDİ

Volkswagen’in ticari araçlarını test eden mühendisler şu sıralar bir hayli meşguller. Geçtiğimizi günlerde Transporter’ın 6. Jenerasyon mod...

Volkswagen’in ticari araçlarını test eden mühendisler şu sıralar bir hayli meşguller. Geçtiğimizi günlerde Transporter’ın 6. Jenerasyon modeli T6 test sürüşleri sırasında görüntülenirken bu sefer de bir başka hafif ticari, yeni Caddy test sürüşleri sırasında karşımıza çıktı. 

Hem ön hem arka dizaynı yoğun kamuflaj ile gizlenerek test sürüşüne çıkan Volkswagen Caddy’nin tasarım elementlerinde hafif değişikliklere gidilecek. 

A sütununun hemen ardından konumlandırılan ufak kelebek camı da bir diğer yenilik olarak ilk bakışta göze çarpıyor. Tıpkı kısa bir zaman önce görüntülenen Transporter T6 modelinde olduğu gibi Volkswagen’in bir diğer hafif ticari modeli olan Caddy’nin de tamamen köklü bir değişikliğe mi uğrayacağı yoksa ufak bir makyaj operasyonu mu geçireceği belirsizliğini koruyor. 

Volkswagen örneğin Golf modelinde her 2 jenerasyonda bir platform değişikliğine giderken Caddy modelinde işler biraz karışık. Şuanda 3. Jenerasyonu piyasada olan Caddy, 2003 yılında piyasaya sürülmüştü ve yalnızca 2010 yılında önemli tasarım değişikliklerine uğramıştı. 

Mevcut Volkswagen Caddy modeli Golf modelinden ise Touran modeline daha yakın bir yerleşime sahip olmasına rağmen 5. Jenerasyon Golf’den alınan ön süspansiyonları kullanılıyor. Volkswagen’in yeni Caddy hafif ticari modelini mevcut platformu üzerine mi yoksa yeni Golf 7’de kullanılan MQB platformu üzerine mi konumlandıracağı ise henüz gizliliğini koruyor. 

Ancak Alman otomobil üreticisinin aracı MQB platformu üzerine konumlandırarak daha hafif ve daha verimli bir Caddy sunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hem Caddy hem de Transporter T6 modellerinin 2015 yılında satışa sunulması bekleniyor.Arabalar

Hiç yorum yok