Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ SKODA OCTAVİA GÖRÜNTÜLENDİ

Her ne kadar yalnızca 2 yıl kadar önce Skoda’nın Mlada Boleslav’daki müzesinde tanıtılsa da Çek marka Octavia modelinin Typ 5E kasa koduna ...

Her ne kadar yalnızca 2 yıl kadar önce Skoda’nın Mlada Boleslav’daki müzesinde tanıtılsa da Çek marka Octavia modelinin Typ 5E kasa koduna sahip 3. Jenerasyonunu makyajlıyor. 

Yenilenecek Skoda Octavia modeli Avrupa bayilerindeki yerini 2015 yılında alacak. Yoğun kış şartlarında test sürüşü gerçekleştirilen Skoda Octavia yoğun kamuflajlı kaplaması ile pek fazla tasarım detayı vermezken, mevcut model ile karşılaştırıldığında ufak değişiklikler fark ediliyor. İlk göze çarpan yenilik ön tampon oluyor. 

İlk bakışta mevcut modeldeki tamponu bir hayli andırsa da köşelerdeki sis farı yuvaları ile farkını belli ediyor. Bu detaylar mevcut Audi A4 modeline olan benzerliği ile de dikkat çekiyor. Arka tamponu da yeniden tasarlayan Skoda, mevcut 2013 model Octavia modelinden daha yuvarlak hatlara sahip olan bir tasarıma gitmeyi tercih etmiş. Ayrıca sağ ve sol taraflarda bulunan kırmızı reflektörlerin de tamamen ortadan kaldırıldığı dikkatlerden kaçmıyor. 

Bu aşamada Skoda’nın motor ve şanzıman seçeneklerinde bir değişiklik yapıp yapmayacağı bilinmezken, aracın iç tasarımında da yeni çizgilerin yer alması ve son teknoloji bilgi ve multimedya sisteminin konumlandırılması bekleniyor. Ayrıca yeni Skoda Octavia ile birlikte yeni jant ve renk seçenekleri de sunulacak. 

C segmentinde başarısını devam ettirmek için Octavia modeline daha fazla odaklanan Çek üretici, son zamanlarda başarılı tasarım ve teknolojik detayları ile dikkat çekiyor. Skoda Octavia modelini 1996 yılında Volkswagen Golf modelini baz alarak satışa çıkarmıştı.

Hiç yorum yok