Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ NİSSAN X-TRAİL AĞUSTOS AYINDA TÜRKİYEDE SATIŞTA

Nissan, global pazarlarda ve Türkiye’de kanıtlamış olduğu segment liderliklerini, yeniden tasarlanmış olan X-Trail ile kuvvetlendiriyor. ...

Nissan, global pazarlarda ve Türkiye’de kanıtlamış olduğu segment liderliklerini, yeniden tasarlanmış olan X-Trail ile kuvvetlendiriyor.
Baştan sona yeniden tasarlanan X-Trail, Nissan ürün gamına ve pazara “sınıf liderliğini” temsil edecek stil sahibi ve pratik kullanım sunan özellikleri ile öne çıkıyor. 

Ağustos ayında 98 bin 900 TL’den başlayan fiyatla Türkiye’de satışına başlanacak olan yeni X-Trail SUV segmentinde Nissan’ın yeni bir başarı hikayesinin başlangıcını ifade ediyor. 


Yeni X-Trail, temelleri sarsan X-Over modellerinden gelen esinlenme ile yeni fikirler ve teknolojileri, Nissan’ın kanıtlanmış 4×4 mirası ile birleşiminden doğan yeni X-Trail SUV segmentini ve beklentileri yeniden tanımlayacak. 

Gücünü yeni nesil 130 HP’lik güçlü ancak tutumlu olan motordan alan X-Trail ideal ve dengeli ekonomiyi mükemmel bir sunumla tüm hızlarda ortaya koyabiliyor. Bu güç aynı şekilde Nissan’ın yeni nesil All Mode 4×4-i teknolojisi ile de alınabilmekte. Nissan tarafından yeni geliştirilmiş olan Güvenlik Kalkanı ve Sürüş Kontrol Sistemi ikilisi yeni X-Trail kullanıcısına güvenlik ve konfor ile donatılmış keyifli sürüş imkanı sağlıyor. 

Yeni X-Trail’de 6 ileri manuel ve yeni X-tronic otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor. Gösterişli ve stil sahibi çizgilerin birleşiminden ortaya çıkan güçlü görünümü ile yeni X-Trail, SUV segmentine yeni standartlar getirerek tasarımda çıtayı yükseltiyor. 

Bir önceki X-Trail modelinde bulunan köşeli yapıdan ayrılarak daha yumuşak bir tasarımın da arazi kabiliyetlerinden ödün vermeden sunulabileceğini kanıtlayan çizgiler yeni nesil SUV tasarımında öncü olmayı hedefliyor. Eski nesile göre yeni X-Trail boy olarak 17 mm ve aks aralığı olarak 76 mm daha uzun tasarlanmış olup iç mekanda daha fazla yaşam alanı sunuyor. 

Ayrıca yeni model 300 mm daha geniş ve 5 mm daha alçak yapıda tasarlanmasına rağmen zemin yüksekliğinden ödün verilmeden 210 mm olan ölçü korunabilmiş. Yeni X-Trail eskisine kıyasla 90 kg daha hafif olurken, ana yapısında yüzde 50 yüksek dayanımlı çelik malzeme kullanımına yer verilmiş. 

Akıllı Park Sistemi ve Çevre Görüş Sistemi ile park alanının uygunluğunu otomatik olarak ölçerek direksiyona müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak park ediyor. Çevre Görüş Sistemi, gelişmiş resim işleme teknolojisi ile sürücüye ‘kuşbakışı’ bir görünümle sunuyor. 

Yeni X-Trail de Nissan Güvenlik Kalkanı sıfır kaza vizyonuna paralel olarak sürücü ve yolcuların güvenliğini artırmak için dizayn edilen bir dizi özellik içeriyor. Bunlar arasında; Hareketli Nesne Algılama Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem, Yorgunluk Algılama Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Otomatik Uzun Far Asistanı, Akıllı Park Asistanı bulunuyor. 

Nissan’ın sınıfının lider standartlarını devam ettiren yeni X-Trail modelinde, gelişmiş dört çekerli sürüş sistemi All Mode 4×4-i yer alıyor.(automagg)

Orta konsoldaki döner bir düğmeyle kontrol edilen sistem, iki çekiş, Auto veya sürekli dört çekiş sunan Lock modlarını sunuyor. ‘Varsayılan’ Auto modunda sistem, teker dönüşünü tahmin etmek ve saatte 80 km’ye kadar hızlarda gerektiğinde çekişi ön ve arka akslara dağıtmak için sürekli olarak gaz açıklığını, motor hızını ve çekişi takip ediyor. Nissan’ın motor boyutlarını küçültme yaklaşımına paralel olarak yeni X-Trail’de yer alan ve 320 Nm tork üreten dört silindirli dCi 130 motor hem daha verimli hem de daha çevre dostu. Manuel şanzıman seçeneğinde CO2 emisyonu 129 g/km iken Nissan’ın gelişmiş X-tronic otomatik şanzımanlı 135 g/km.

Hiç yorum yok