Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES MLC SERİSİ GELİYOR

Mercedes Benz’in son aylardaki yeni model atağı durmak bilmiyor. Stuttgartlı otomobil devi şimdide yeni dört kapılı coupe crossover modeli ...

Mercedes Benz’in son aylardaki yeni model atağı durmak bilmiyor. Stuttgartlı otomobil devi şimdide yeni dört kapılı coupe crossover modeli MLC’yi test ediyor. 

Yeni Mercedes Benz MLC, 4 koltuklu oluşu, lüks tasarımı ve arazi kabiliyeti ile ezeli rakip BMW’nin X6 modeline rakip olacak. Almanya’da test sürüşlerinde görüntülenen AMG performans modelinin dış tasarımında birçok detay gizliliğini korurken aracın iç tasarımı hakkında ise izlenim edinebilmek mümkün. 

 İç tasarımda ise markanın yeni tasarım felsefesini görmek mümkün. GL Serisi’ndeki ön kokpitin kullanıldığı gözlenen yeni MLC Serisi’nde kokpitten ayrı duran ve yeni C Serisi’nde de yer alan COMAND bilgi ve eğlence sistemi konumlandırılmış. 

Bilgi ve eğlence sisteminin kontrolünün sağlandığı dokunmatik konsolun hemen yanında ise yeni Range Rover modellerinde gördüğümüz şekilde tasarlanmış bir arazi kontrol sistemi yer alıyor. Tipik Mercedes Benz özelliği taşıyan yeni MLC Serisi’nde bolca deri, ahşap ve krom kokpit kaplamaları göze çarpıyor. 

COMAND bilgi ve eğlence sisteminin ekranı ise bir hayli büyük tercih edilmiş. Aracın direksiyonu da yeni C Serisi’nde alınmış. Dış tasarımında yoğun kamuflaj olmasına rağmen genel hatları seçilebilen aracın GLA modelinden esinlenilmiş farlara sahip olduğu ve yere bir hayli yakın bir gövde kitine sahip olduğu görülüyor. 

AMG jantlar ile birlikte aracın AMG performans modeli olduğu anlaşılıyor. Cam tavana sahip olan test aracının arka tasarımındaki eğim ise rakibi olacak X6 modelini anımsatıyor.arabalar

Hiç yorum yok