Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KASKO YAPMAK İÇİN EN İYİ SEBEP YAZ TATİLİ

Türkiye’nin ilk ve en geniş sigorta platformu Sigortam.net, yaklaşan keyifli yaz günlerinde kötü sürprizlere karşı uyarıyor:  Trafik...

Türkiye’nin ilk ve en geniş sigorta platformu Sigortam.net, yaklaşan keyifli yaz günlerinde kötü sürprizlere karşı uyarıyor: 


Trafikteki 18 milyon aracın yalnızca 1,5 milyonu kaskolu. Kaskosuz tatile çıkmayın Yaklaşan yaz günleriyle birlikte herkes tüm senenin yorgunluğunun atılacağı tatil günlerini de planlamaya başladı. 

Türkiye’de online ve telefon üzerinden sigorta satışı ve karşılaştırması hizmeti sunan ilk şirket olma özelliği taşıyan Sigortam.net, 13 yıllık tecrübesiyle tatile kendi aracıyla çıkacak olan herkesi kötü sürprizlere karşı uyarıyor: 

Kaskosuz tatile çıkmayın! Hızla çoğalan araç sayısının yanı sıra, özellikle tatil zamanlarında yolların normalden daha kalabalık olması, bir an önce tatile başlamak üzere kontrolsüz hızda uzun saatlerini yolda geçiren sürücüler gibi pek çok etken, tatile kendi aracıyla çıkmayı düşünenleri endişelendiriyor. 

Bunun yanı sıra yılın ilk yarısı henüz bitmemiş olmasına rağmen trafikte kaza sayısı 102.179*** olarak açıklandı. Bunların büyük kısmı maddi hasarlı kazalar olarak göze çarparken, 6.411 kazanın sırasıyla “araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak”, “kavşak, geçiş önceliğine uymamak” ve “arkadan çarpma” şeklinde, “sürücü hatasına bağlı” olarak gerçekleştiği tespit edildi. 

Kaskolu araçlar içerisinde hasara uğrayanların sayısı ise 571.809** olarak açıklanırken, bu verilere göre poliçe sahibi her üç kişiden birisi, hasar nedeni ile uğradığı zararı kasko sigortası sayesinde karşılayabildi. 

Tatildeki kötü sürprizlere karşı en az zorunlu trafik sigortası kadar önemli bir başka tedbir de kasko sigortası olarak göze çarpıyor. Günümüzde kasko sigortasının kapsamı, teminat içeriği, kasko sonrası takipler ve sigorta şirketlerindeki çeşitlilik ise araç sahiplerinin bir kasko yaptırabilmek için çok fazla detayı aynı anda düşünmek zorunda kalmaları anlamına geliyor. 

Verdiği pek çok hizmetle alanında bir ilke imza atan Sigortam.net’in İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan yaz tatiline kendi aracıyla çıkacaklara önemli uyarılarda bulunuyor: 

“Türkiye’nin ilk online sigorta şirketi olarak 13 yıllık tecrübemizle şunu gördük ki, araç sahiplerinin kasko yaptırmaktan vazgeçmesinin en önemli sebeplerinden birisi hizmet kapsamı, sigorta şirketleri ve poliçe detaylarındaki çeşitlilikte kendilerine en uygun seçeneği bulamamak ve kasko harcamalarını doğru yönlendirememek korkusu. Yani yanlış bir hizmete boşuna para vermemek için kasko yaptırmaktan vazgeçiyorlar. 

TÜİK verilerine göre, Türkiye’de trafikte aktif 18 milyon araç bulunuyor. Türkiye Sigortalar Birliği verilerine göre ise bu araçlardan yalnızca 1,5 milyon adedi kaskolu. Oysa kasko sigortası, doğru seçimler yapıldığında, olası kazalarda araç sahibinin zararını sıfırlayacak, belli risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşabilecek zararların finansal olarak güvence altına alınmasını sağlayacak bir hizmettir. 

Bu hizmete herkesin en pratik ve ekonomik yoldan ulaşabilmesi için, Sigortam.net’in sigorta destek hattı uzmanları ile araca en uygun kasko sigortasının bulunmasını sağlıyoruz. 

Tatile kendi aracıyla çıkacakları, kasko sigortası satın aldıktan sonra da yalnız bırakmıyor, herhangi bir hasar durumunda işlemleri onlar adına takip ediyoruz.” Kurulduğu günden bu yana 2 milyon müşteriye, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin kasko, trafik sigortası, özel sağlık sigortası ve konut branşlarındaki tekliflerini sunan Sigortam.net, aracınızın kasko açığını kapatmak üzere, 7 gün 24 saat hizmet sağlayan Sigorta Destek Hattı (444 24 00) üzerinden poliçelere dair her konuda danışmanlık veriyor.

Hiç yorum yok